Citi Handlowy oferuje nietypowy fundusz obligacji Schroders

12.02.2020 | analizy.pl
Klienci bankowości premium w Citi Handlowym dostali możliwość zainwestowania w fundusz zagranicznych obligacji, mający na celu kwartalną wypłatę dochodu. Inwestycja ma zakończyć się po czterech latach

Schroder SSF Fixed Maturity Bond, o tym funduszu mowa, będzie inwestować w kilkadziesiąt różnych obligacji wielu emitentów zarówno z rynków rozwiniętych, jak i wschodzących. Wszystkie instrumenty dłużne będą denominowane w amerykańskim dolarze.

– Strategia funduszu zakłada poszukiwanie możliwie regularnego dochodu z tytułu wypłacanych kuponów, przy równoczesnym dążeniu do dywersyfikacji ryzyka kredytowego. To także możliwość zainwestowania w globalny portfel bez konieczności czasochłonnej selekcji poszczególnych obligacji i emitentów – to zadanie realizowane jest przez zespół zarządzających funduszem. Średni rating kredytowy w momencie uruchomienia produktu to BBB-. Papiery dłużne pochodzą z rynków rozwijających i rozwiniętych. Fundusz cechuje także malejąca wrażliwość na zmiany stopy procentowej w miarę zbliżającej się daty wykupu – czytamy w komunikacie Citi Handlowy.

Nietypowe w tym funduszu jest to, że powstanie tylko na określony czas, tj. cztery lata. Potem inwestycja zakończy się. Zapisy do funduszu kończą się 24 lutego, a start inwestycji zaplanowany jest na 26 lutego. Minimalna kwota wpłaty to 1000 dolarów. Fundusz skierowany jest do klientów segmentu Citigold oraz Citigold Private Client.

TAGI:

Citi HandlowyproduktySchroders

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę