Aktywa pod zarządzaniem Mount TFI wynoszą blisko 800 mln zł

20.01.2020 | Mount TFI
Wartość aktywów zgromadzonych w sześciu zarządzanych przez Mount TFI funduszach sięgnęła już blisko 800 mln zł, poinformował Zarząd Towarzystwa.

–Stajemy się jednym z najbardziej aktywnych graczy na rynku prywatnego finansowania małych i średnich przedsiębiorstw w naszym kraju. W 2019 roku zamknęliśmy kilkanaście transakcji w ramach funduszu private debt, a w 2020 roku mamy apetyt na więcej. Jednocześnie po dwóch latach obecności na globalnym rynku nieruchomości jesteśmy niekwestionowanym liderem w Polsce w inwestowaniu w REIT-y. Z pełną determinacją zamierzamy dalej rozwijać i promować obie te klasy aktywów wśród polskich inwestorów”– mówi Mikołaj Motz, wiceprezes Mount TFI.
 
W ramach strategii rozwoju Mount TFI właśnie wzmocnił zespół, do którego dołączyli eksperci z wieloletnim doświadczeniem na rynku finansowym, Bartłomiej Florczak i Tomasz Miłkoś. Obaj będą odpowiedzialni za rozwój biznesu oraz komunikację inwestycyjną, w tym za rozbudowę sieci dystrybucji i pozyskiwanie kapitału dla dynamicznie rosnących projektów prowadzonych w ramach zarządzanych przez Mount TFI funduszy.
 
„Zarówno Bartek, jak i Tomek mają bogate doświadczenie w profesjonalnym zarządzaniu procesem dystrybucji oraz ponadprzeciętny know-how w dziedzinie współpracy z inwestorami, zapewniający najwyższej jakości wsparcie klientom i partnerom biznesowym na każdym etapie cyklu inwestycyjnego. Każdy z nich posiada również bogatą wiedzę z zakresu rozwoju produktów inwestycyjnych, która w przyszłości pozwoli na poszerzenie oferty Towarzystwa o nowe, atrakcyjne strategie. Ich zatrudnienie to ważny krok w rozwoju spółki” – dodaje Mikołaj Motz.
 
Mount TFI koncentruje swoją działalność na dynamicznie rozwijającym się na świecie segmencie alternatywnych klas aktywów, takich jak bezpośrednie finansowanie dłużne (ang. private debt) oraz globalny rynek nieruchomości komercyjnych poprzez publicznie notowane REIT-y.

–W przyszłość patrzymy z optymizmem. Pomimo wyzwań w zakresie dystrybucji, jakie w świetle implementacji na polskim rynku unijnej dyrektywy MiFID II stoją przed niezależnymi asset managerami, w 2020 roku zamierzamy powalczyć o wyraźny wzrost aktywów pod zarządzaniem oraz dywersyfikację źródeł pozyskiwania kapitału. Na rynku zawsze będzie istniała pewna grupa inwestorów, prywatnych oraz instytucjonalnych, zainteresowana wysokiej jakości rozwiązaniami opartymi o instrumenty niepubliczne lub realizujące strategie dostępne wyłącznie w formule funduszy zamkniętych. Warunek konieczny to przejrzysta polityka inwestycyjna, dobre i stabilne wyniki oraz rzetelna komunikacja – podsumowuje Krzysztof Madej, prezes zarządu Mount TFI.

Tomasz Miłkoś posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży finansowej. Swoją karierę rozpoczynał w sektorze bankowości w 1998 r. w ówczesnym Banku Śląskim, a obecnie ING, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery, zaczynając od stażysty, a kończąc na stanowisku Z-cy Dyrektora Oddziału. Swoje kompetencje systematycznie budował w wielu renomowanych instytucjach międzynarodowych takich, jak Raiffeisen Bank, czy Citi Handlowy na stanowiskach związanych z segmentem Private Banking i Wealth Management. W roku 2007 jako Senior Relationship Manager tworzył struktury Private Banking na Śląsku w grupie Fortis.  Od grudniu 2010 roku jest ściśle związany z rynkiem kapitałowym, gdzie m.in w Skarbiec TFI, od maja 2016 jako szef Departamentu Sprzedaży, wdrożył autorską strategię w zakresie wsparcia, rozwoju i komunikacji inwestycyjnej spółki. Od początku 2018r współtworzył Rockbridge TFI S.A.
 
Bartłomiej Florczak posiada 14 letnie doświadczenie w branży finansowej, które zdobywał pełniąc funkcję Dyrektora Regionalnego, a następnie Dyrektora Sprzedaży i Komunikacji Inwestycyjnej w strukturach największych firm inwestycyjnych w kraju. Kompetencje budował również w czołowych instytucjach bankowych, głównie po stronie departamentów Private Banking i Wealth Management. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej aktywnie uczestniczył w kreowaniu i realizacji strategii sprzedaży, wspierał rozwój sieci dystrybucji, a także tworzył i wdrażał narzędzia wsparcia biznesu w zakresie szeroko rozumianej komunikacji z inwestorami. Wcześniej związany był m.in. z Rockbridge TFI, Skarbiec TFI, Raiffeisen Bank, ING Bank oraz mBank.
 
Mount TFI specjalizuje się w zarządzaniu funduszami nieruchomościowymi i private debt. Jest częścią Motz Family Office, którego powstanie w 2007 roku zainicjował Jan Motz, założyciel i prezes zarządu notowanej na GPW Grupy Capital Park. Motz Family Office realizuje projekty w wielu sektorach gospodarki, ze szczególnym naciskiem na nieruchomości i finanse.


TAGI:

Mount TFI

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę