Strategie rynkowe TFI - zapowiedź XXIV z cyklu debaty PAP Biznes

11.12.2019 | analizy.pl
Źródło: Analizy Online

Prognozy i oczekiwania na 2020 rok dla makro, rynków akcji, długu i surowców, polityka banków centralnych w obliczu osłabiania się globalnej gospodarki, wojny handlowe na świecie, brexit - to główne zagadnienia XXIV debaty PAP Biznes z udziałem przedstawicieli TFI

Debata PAP Biznes odbędzie się w poniedziałek, 16 grudnia, w godzinach 10.00-12.00. Jej przebieg będzie można śledzić on-line m.in. na stronie www.analizy.pl.

To dwudziesta czwarta debata z cyklu "Strategie rynkowe TFI - perspektywy, wyzwania, zagrożenia". Wezmą w niej udział przedstawiciele: TFI PZUSkarbiec TFIPekao TFI oraz PKO TFI.

Partnerem merytorycznym cyklu są analizy.pl.

Podobnie jak podczas poprzednich debat, uczestniczący w niej zarządzający funduszami inwestycyjnymi przyjrzą się globalnej sytuacji makroekonomicznej i możliwym scenariuszom dla wzrostu gospodarczego i inflacji na świecie. Poszukają odpowiedzi na pytanie, na jakie wydarzenia geopolityczne warto zwracać uwagę w najbliższym czasie.

Od dłuższego czasu z globalnej gospodarki coraz częściej napływają sygnały wskazujące na pogorszenie koniunktury i spowolnienie. W Polsce najbardziej odczuwalne mogą być kłopoty Niemiec, które są głównym partnerem eksportowym naszego kraju. Oznaki osłabiania się widać jednak również w innych czołowych gospodarkach, w tym w Chinach, które odczuwają skutki przedłużającej się wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi.

Uwaga inwestorów już od dawna skupia się na przedłużających się rozmowach o zakończeniu wojny handlowej między Chinami i USA. Do tego dochodzą sygnały o kolejnych źródłach napięć w handlu międzynarodowym. Ciągle niepewna jest kwestia opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Jakie będą konsekwencje tych wydarzeń dla światowej gospodarki i dla globalnych rynków finansowych?

Jak co kwartał jednym z głównych tematów będzie ocena polityki pieniężnej banków centralnych, w tym amerykańskiego Fed i Europejskiego Banku Centralnego.

Gospodarka amerykańska rozwija się od 10 lat (najdłuższy taki okres od 1854 roku) w mocnym tempie, napędzana zyskami spółek i wysoką konsumpcją. Czy ten trend będzie kontynuowany? Pojawiające się ostatnio słabsze dane makro dodają paliwa tym, którzy twierdzą, że amerykańska gospodarka zaczyna spowalniać.

Co czeka polską gospodarkę w 2020 roku?

W jaki sposób zmiany stóp procentowych na globalnych rynkach oraz koniunktura w otoczeniu makroekonomicznym przełożą się na rentowności obligacji skarbowych? Czy warto w najbliższych kwartałach inwestować w obligacje korporacyjne?

Jak będzie się zachowywać warszawska giełda w najbliższych miesiącach?

Wszystkie powyższe tematy mają tradycyjnie już pomóc w odpowiedzi, jaką strategię inwestycyjną na 2020 rok przyjmą zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Podobnie jak podczas poprzednich debat kluczowym zagadnieniem będą prognozy dotyczące rynków akcji, obligacji, walut oraz surowców na światowych rynkach.

Debaty z udziałem przedstawicieli TFI organizowane są cyklicznie, raz na kwartał.

TAGI:

Debata PAP Biznes

zobacz także

↑ na górę