GPW Benchmark dostała zezwolenie na opracowywanie indeksów giełdowych - KNF

29.11.2019 | PAP
KNF zezwoliła GPW Benchmark SA na opracowywanie wskaźników referencyjnych, które były dotąd opracowywane przez GPW

KNF zezwoliła GPW Benchmark SA na opracowywanie wskaźników referencyjnych, które były dotąd opracowywane przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie - podano w komunikacie Komisji Nadzoru Finansowego. Powyższa decyzja nie dotyczy wskaźników WIBOR i WIBID - wniosek o prowadzenie tych instrumentów GPW Benchmark ma złożyć na początku grudnia.

W dniu 27 listopada 2019 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała decyzję administracyjną zezwalającą GPW Benchmark SA na prowadzenie działalności jako administrator wybranych wskaźników referencyjnych.
 

"Decyzja KNF dotyczy przede wszystkim zamiaru opracowywania przez GPW Benchmark SA wskaźników referencyjnych, które były dotąd opracowywane przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz wskaźnika referencyjnego TBSP.Index. KNF podkreśla, że powyższa decyzja nie obejmuje swoim zakresem uprawnienia do prowadzenia działalności jako administrator wskaźników referencyjnych stopy procentowej WIBOR oraz WIBID" - podano w komunikacie.
 

Na podstawie wydanej przez KNF decyzji, Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) dokonał w dniu 29 listopada 2019 r. wpisu GPW Benchmark SA do rejestru administratorów wskaźników referencyjnych.
 

GPW Benchmark planuje złożyć do KNF wniosek o zgodę na prowadzenie działalności administratora dostosowanych do unijnego rozporządzenia BMR wskaźników referencyjnych WIBOR/WIBID na początku grudnia br. - w ubiegłym tygodniu poinformował PAP Biznes prezes GPW Benchmark, Zbigniew Minda.

TAGI:

benchmarkGPW

zobacz także

↑ na górę