Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Dwóch nowych członków zarządu w AgioFunds TFI

29.11.2019 | analizy.pl
Rada Nadzorcza AgioFunds TFI powołała do zarządu dwóch nowych członków: Mariusza Jagodzińskiego i Marcina Grabowskiego, związanych z firmą od 2016 roku.

Mariusz Jagodziński będzie odpowiadał za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi, natomiast Marcin Grabowski będzie nadzorował system zarządzania ryzykiem. Nowi członkowie zarządu pełnią swoje obowiązki od 27 listopada 2019 roku. 
 
– Sukcesywnie wzmacniamy zarząd firmy sprawdzonymi osobami z naszego zespołu. Jestem przekonany, że nowi członkowie zarządu wykorzystają swoje wieloletnie doświadczenie rynkowe dla dalszego rozwoju firmy, co przełoży się na długotrwałe korzyści dla naszych klientów – powiedział Dariusz Wieloch, prezes AgioFunds TFI.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Mariusz Jagodziński jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym oraz maklerem papierów wartościowych. Ma ponad 25-letnie doświadczenie. W swojej karierze pełnił funkcje zastępcy dyrektora w Departamencie Transakcji Rynku Kapitałowego Banku Gdańskiego S.A., dyrektora w Biurze Zarządzania Aktywami BM Kredyt Banku oraz dyrektora Pionu Transakcji i Zarządzania Inwestycjami w TP Invest Sp. z o.o. W połowie 2001 roku zarząd Kredyt Banku SA (aktualnie grupa Santander) zlecił mu misję stworzenia towarzystwa funduszy inwestycyjnych, w którym pełnił funkcję członka zarządu. Z AgioFunds TFI jest związany od 2016 roku w obszarze doradztwa i zarządzania inwestycyjnego.
 
Marcin Grabowski jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył również studium podyplomowe w zakresie Finance and Quantitative Finance na London School of Economics and Political Science oraz studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego w Akademii Leona Koźmińskiego. W latach 2012-2016 doświadczenie zawodowe zdobywał w mBanku, pracując w obszarze depozytariusza funduszy inwestycyjnych. Z AgioFunds TFI związany od 2016 roku jako zarządzający ryzykiem. Jest także członkiem zarządu QValue.

Czytaj również: AgioFunds dopiero teraz staje się niezależnym TFI
 
AgioFunds TFI przechodzi etap dużych zmian kadrowych. Przypomnijmy, że w październiku, po 10 latach, z funkcji prezesa ustąpił Adam Dakowicz. Jego miejsce zajął Dariusz Wieloch. Ponadto, z zarządu zrezygnował Marcin Chadaj, a nowym członkiem został Wojciech Somerski. Pod koniec listopada rezygnację (z dniem 31 grudnia) złożył także Mariusz Skwaroń – wiceprezes zarządu.

TAGI:

AgioFunds TFIDariusz WielochMarcin GrabowskiMariusz Jagodzińskizmiany zarządzajacych

zobacz także

↑ na górę