Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Przegląd prasy

21.11.2019 | analizy.pl
W dzisiejszej prasie przeczytamy między innymi o nastawieniu beneficjentów programu 500+ do oszczędzania, partycypacji w programie PPK oraz o spadających indeksach akcji

Ostatnie tygodnie na wykorzystanie limitu IKE i IKZE

Mamy ostatnie tygodnie, żeby wykorzystać roczny limit wpłat na indywidualne formy oszczędzania na emeryturę.
 
Za: Rzeczpospolita (2019-11-21), Zasilić IKE i IKZE przed styczniem
 

78% beneficjentów 500+ na pierwsze dziecko chce oszczędzać środki

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie IZFiA przez ARC Rynek i Opinia, prawie 80% Polaków pobierających 500 zł na pierwsze dziecko myśli o zapewnieniu lepszej przyszłości swoim pociechom. Dla większości oznacza to zabezpieczenie finansowe (66%), a także inwestowanie w jego edukację (22%). Respondenci jako najbardziej skuteczną drogę pomnażania kapitału z myślą o dzieciach najczęściej wskazywali odkładanie środków na rachunku oszczędnościowym (23%), w przysłowiowej skarpecie (22%) lub na lokacie (21%). Jeden na dwunastu pytanych rodziców przyznał, że fundusze inwestycyjne to dobry sposób na zabezpieczenie przyszłości swojego potomstwa.
 
Za: ISBnews (2019-11-21), IZFIA: 78% beneficjentów 500 na pierwsze dziecko chce oszczędzać środki
 

97% firm potwierdziło podpisanie umów o zarządzanie PPK

PFR poinformował, że do 26 października 3871 firm potwierdziło podpisanie umów o zarządzanie PPK. To 97% przedsiębiorstw uczestniczących w tej fazie programu. Nie są to dane ostateczne.
 
Za: Parkiet (2019-11-21), Duże firmy uruchomiły już pracownicze plany kapitałowe
 

Obligacje rosną, akcje spadają

Indeks azjatyckich akcji spadł dzisiaj o 1,3%, co było jego największym spadkiem od 3 miesięcy, po tym jak późną środą agencja prasowa Reuters poinformowała, że prawdopodobnie nie dojdzie do porozumienia między USA i Chinami do końca tego roku. Prezydent Donald Trump prawdopodobnie podpisze także ustawę wspierającą protestujących w Hong Kongu, co również wpływa negatywnie na nastroje inwestorów.
 
Za: Bloomberg (2019-11-21), Joe Easton, Five Things You Need to Know to Start Your Day
 

Mniej niż połowa w PPK

Zdaniem ekspertów Instytutu Emerytalnego można twierdzić, że poziom partycypacji w PPK na początku oszczędzania w przypadku podmiotów zatrudniających z I transzy w IV kwartale 2019 r. może nieznacznie przekraczać poziom 40%. – Do końca roku będziemy czekać na ostateczny wskaźnik partycypacji w PPK. Te informacje, które napływają z instytucji, raczej nie pokazują zadowalających wyników. Raczej będzie to partycypacja w okolicach 30-40%, znacznie poniżej oczekiwań – twierdzi Michał Duniec, prezes Analiz Online.

Za: Rzeczpospolita (2019-11-21), Mateusz Pawlak, Na PPK decyduje się mniej niż połowa pracowników

TAGI:

IKEIKZEpartycypacja w PPKPPKprzegląd prasyRodzina 500+

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę