Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Obligacji Metropolitan Investment nie ma w portfelach funduszy

18.11.2019 | analizy.pl
Metropolitan Investment, firma oferująca inwestorom indywidualnym udziały w projektach deweloperskich, ma problemy z regulowaniem zobowiązań – donosi Puls Biznesu. Według sprawozdań z połowy 2019 roku, wynika, że papierów spółki nie ma w portfelach funduszy publicznych

Dane te dotyczą funduszy, które publikują sprawozdania, czyli funduszy otwartych oraz FIZ-ów publicznych.

Wedługu "Pulsu Biznesu" prywatni inwestorzy donosili o problemach z wykupem obligacji, a podwykonawcy — o niezapłaconych fakturach. Ostatecznie udało się odzyskać pieniądze i uregulować przeterminowane faktury. Opóźnienia dotyczą apartamentów Antalovy w Zakopanem, Olimpijskie Apartamenty w Gdańsku oraz przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie.

Przesunięcia płatności wystąpiły po raz pierwszy dopiero w przypadku ostatnich terminów zapadalności obligacji. Szacujemy, że kwestia terminowości spłat dotyczy ok. 10 proc. inwestorów, czyli ok. 120 osób, a kwota zadłużenia łącznie opiewa na 20 mln zł. Tylko w 2019 r., do końca września, Metropolitan Investment spłaciło obligacje w wysokości 165 mln zł — zapewnia Łukasz Włodarczyk, prezes Metropolitan Investment. — Wartość wszystkich projektów wynosi ponad 1 mld zł. Od początku 2016 r. wyemitowaliśmy obligacje na kwotę 531 mln zł, z czego 308 mln już spłaciliśmy. Do spłaty zostało nam 220 mln, ale to wartość, którą zgodnie z warunkami poszczególnych emisji mamy uregulować w ciągu najbliższych kilku lat, nie teraz — dodaje Włodarczyk.

TAGI:

wartość i struktura aktywów

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę