Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Aktywa funduszy inwestycyjnych (październik 2019)

15.11.2019 | analizy.pl
Źródło: Analizy Online
W październiku wartość aktywów zgromadzonych w funduszach inwestycyjnych wzrosła o +1,2 mld zł do 262,3 mld zł na koniec miesiąca

Do wzrostu wartości zarządzanych środków solidarnie przyczyniły się dodatnie napływy nowego kapitału oraz pozytywne wyniki zarządzania.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Aktywa funduszy inwestycyjnych - październik 2019
 
Za nami udany miesiąc na globalnych rynkach akcji. Odzwierciedlający globalną koniunkturę na największych giełdach indeks MSCI AC World urósł w miesiąc o +2,6%. Rosły ceny akcji w Stanach Zjednoczonych, na rynkach wchodzących oraz europejskich. Na tle reszty świata słabiej wypadł polski parkiet. Wzrostowi apetytu na ryzyko towarzyszył spadek cen obligacji na rynkach bazowych. Według szacunków Analiz Online wynik z zarządzania podwyższył stan aktywów o prawie +0,7 mld zł.

Aktywa funduszy inwestycyjnych

Największy wzrost aktywów, o +1,7 mld zł, odnotowały fundusze dłużne. To zasługa przede wszystkim nowych wpłat klientów oraz pozytywnych wyników funduszy inwestujących na krajowym rynku długu. W funduszach dłużnych ulokowane jest już ponad 42% wszystkich środków.

Wzrost aktywów odnotowały także fundusze aktywów niepublicznych oraz rynku surowców.
Wszystkie pozostałe segmenty odnotowały spadek wartości zarządzanych aktywów. W największym stopniu zmniejszyły się aktywa funduszy sekurytyzacyjnych, łącznie o prawie -0,4 mld zł.

Aktywa

Licząc od początku roku, wartość zgromadzonych w funduszach środków wzrosła o +5,1 mld zł. Najwięcej zyskały fundusze dłużne (+7,4 mld zł) oraz aktywów niepublicznych (+0,7 mld zł).

TAGI:

wartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę