Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Liczba klientów funduszy inwestycyjnych (wrzesień 2019)

12.11.2019 | analizy.pl
Źródło: analizy.pl
Na koniec września 2019 r. jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych posiadało 2,45 mln klientów – wynika z danych zebranych przez analizy.pl od 20 TFI. To o ponad 19 tys. osób więcej niż kwartał wcześniej

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Liczba klientów funduszy inwestycyjnych - wrzesień 2019
 
Liczba klientów funduszy rośnie od 7 kwartałów, w największym stopniu w II kwartale br. (aż o 100 tys.). W samym III kwartale liczba klientów wzrosła o prawie 18 tys. osób do 2,45 mln inwestorów inwestujących w fundusze (przy czym jedna osoba może być klientem więcej niż jednego towarzystwa). To o +0,8% więcej niż na koniec poprzedniego kwartału i o +6,2% więcej niż rok wcześniej.

Liczba klientów funduszy inwestycyjnych - wrzesień 2019

W III kwartale na 20 TFI 11 odnotowało wzrost liczby klientów, w tym największy miał miejsce w NN Investment Partners TFI oraz TFI PZU. Najwięcej klientów posiada natomiast PKO TFI, dla którego sam III kwartał nie był zbyt udany, ale w ciągu roku towarzystwo pozyskało prawie 50 tys. nowych klientów netto. Poza wymienionymi firmami, w skali roku pozytywnie wyróżniają się także Investors TFI, Generali Investments TFI oraz TFI Allianz Polska.
 
Zespół analizy.pl

TAGI:

liczba klientów NN Investment Partners TFIPKO TFITFI PZU

zobacz także

↑ na górę