Cena złota powyżej 1500 USD za uncję

04.11.2019 | SUPERFUND TFI
Bieżący tydzień na rynku złota trudno uznać za przełomowy, mimo istotnych informacji, które wpłynęły w ostatnich dniach na ceny kruszcu.

Inwestorzy przez parę tygodni wyczekiwali przede wszystkim na decyzję Fed w sprawie stóp procentowych i komunikaty na temat dalszego prowadzenia polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.
 
W środę Rezerwa Federalna obcięła stopy procentowe w USA o 25 punktów bazowych, jednak nie było to żadnym zaskoczeniem: właśnie takiej decyzji spodziewano się na rynku. Dużo większe zainteresowanie budziły jednak komunikaty, które miały się pojawić ze strony przedstawicieli Fed na temat dalszych kroków, czyli kolejnych potencjalnych obniżek stóp procentowych w USA.
 
Te jednak nie mają nastąpić prędko, a przynajmniej tak sugerowały słowa Jerome Powella, prezesa Fed. Według niego, stopy procentowe w USA obecnie są na odpowiednim poziomie. Powell powiedział ponadto, że według wielu czynników, amerykańska gospodarka radzi sobie dobrze, a prowadzona polityka monetarna to umożliwia. Takie sformułowanie komunikatu ze strony Powella nie wyklucza co prawda całkowicie grudniowej obniżki stóp procentowych w USA, ale sprawia, że staje się ona mało prawdopodobna.
 
Po publikacji informacji ze strony Fed, pierwszą reakcją inwestorów był wzrost wartości dolara, jednak ostatecznie waluta USA ustabilizowała się i pozostaje w dalszym ciągu słaba. Taki stan sprzyja sile kupujących na rynku złota.
 
Jednak techniczna sytuacja na wykresie złota na razie nie świadczy o scenariuszu utrzymywania się dalszych zwyżek. Notowania złota na razie poruszają się w konsolidacji, której dolnym ograniczeniem są okolice 1480-1482 USD za uncję, natomiast górne ograniczenie przypada na rejon 1520 USD za uncję. Dopiero wybicie się z tego ruchu bocznego byłoby dla złota sygnałem do kontynuacji zwyżek.

TAGI:

komentarze zarządzającychSuperfund TFIzłoto

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.


Pozostałe komentarze

19
lis
Empty-hex
Pod koniec tygodnia może zrobić się ciekawiej
Czy to koniec rajdu złota?
18
lis
Empty-hex
Komentarz miesięczny, listopad 2019
Rynki akcji wskazują (na razie), że rok 2020 nie będzie zły w globalnej gospodarce
14
lis
Empty-hex
Banki centralne kluczowe na rynkach surowców
13
lis
Empty-hex
Październik na rynku finansowym
Rynek dyskontuje „mid-cycle slow down”
12
lis
Empty-hex
Niestabilna sytuacja w UK, złoto nadal mocne
Empty-hex

zobacz także

↑ na górę