Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Cena złota powyżej 1500 USD za uncję

04.11.2019 | SUPERFUND TFI
Bieżący tydzień na rynku złota trudno uznać za przełomowy, mimo istotnych informacji, które wpłynęły w ostatnich dniach na ceny kruszcu.

Inwestorzy przez parę tygodni wyczekiwali przede wszystkim na decyzję Fed w sprawie stóp procentowych i komunikaty na temat dalszego prowadzenia polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.
 
W środę Rezerwa Federalna obcięła stopy procentowe w USA o 25 punktów bazowych, jednak nie było to żadnym zaskoczeniem: właśnie takiej decyzji spodziewano się na rynku. Dużo większe zainteresowanie budziły jednak komunikaty, które miały się pojawić ze strony przedstawicieli Fed na temat dalszych kroków, czyli kolejnych potencjalnych obniżek stóp procentowych w USA.
 
Te jednak nie mają nastąpić prędko, a przynajmniej tak sugerowały słowa Jerome Powella, prezesa Fed. Według niego, stopy procentowe w USA obecnie są na odpowiednim poziomie. Powell powiedział ponadto, że według wielu czynników, amerykańska gospodarka radzi sobie dobrze, a prowadzona polityka monetarna to umożliwia. Takie sformułowanie komunikatu ze strony Powella nie wyklucza co prawda całkowicie grudniowej obniżki stóp procentowych w USA, ale sprawia, że staje się ona mało prawdopodobna.
 
Po publikacji informacji ze strony Fed, pierwszą reakcją inwestorów był wzrost wartości dolara, jednak ostatecznie waluta USA ustabilizowała się i pozostaje w dalszym ciągu słaba. Taki stan sprzyja sile kupujących na rynku złota.
 
Jednak techniczna sytuacja na wykresie złota na razie nie świadczy o scenariuszu utrzymywania się dalszych zwyżek. Notowania złota na razie poruszają się w konsolidacji, której dolnym ograniczeniem są okolice 1480-1482 USD za uncję, natomiast górne ograniczenie przypada na rejon 1520 USD za uncję. Dopiero wybicie się z tego ruchu bocznego byłoby dla złota sygnałem do kontynuacji zwyżek.

TAGI:

komentarze zarządzającychSuperfund TFIzłoto

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.


Pozostałe komentarze

5
cze
Empty-hex
P.Kuczyński: każdy pretekst dla byków powodem do kupowania akcji?
1
cze
Empty-hex
Investors TFI: obligacje długoterminowe mogą jeszcze zyskać
29
maj
Empty-hex
P.Kuczyński: „Hossa nadziei” nadal jest kontynuowana
28
maj
Empty-hex
Hossa na indeksach, korekta na spółkach technologicznych
27
maj
Empty-hex
Saxo Bank: podzielona Europa - walka o kredyty i dotacje
22
maj
Empty-hex
Okazje się skończyły
Powrót do nowej normalności
P.Kuczyński: majowe bujanie indeksami
Empty-hex

zobacz także

↑ na górę