Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

KupFundusz.pl wprowadził rynki docelowe

analizy.pl
Źródło: Shutterstock.com
Platforma dystrybuująca fundusze inwestycyjne KupFundusz.pl wprowadziła rozwiązanie, które monitoruje, czy nabywany przez klienta fundusz jest zgodny z jego oczekiwaniami i profilem inwestycyjnym

Narzędzie wprowadzone przez KupFundusz.pl nie tylko wypełnia obowiązki nakładane przez prawo (analiza pojedynczych funduszy), ale także dodatkowo daje użytkownikom możliwość kontrolowania wpływu decyzji inwestycyjnych na poziom ryzyka całego portfela.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Rynki docelowe (ang. Target Market) na KupFundusz.pl są nowatorskim podejściem odportfelowym, które składa się z trzech elementów:
  • analizy adekwatności nabywanego funduszu inwestycyjnego w oparciu o profil,
  • ostrzeżenia o zbyt wysokim ryzyku portfela jako całości,
  • bieżącego monitorowania ryzyka całego portfela.

Sprawdź swój profil w Kreatorze Portfela

W efekcie klienci platformy będą informowani, gdy nabywany fundusz nie został przypisany do ich profilu inwestora, dzięki czemu nie zostaną narażeni na zbyt wysokie, nieakceptowane przez nich straty. Ponadto na etapie nabywania jednostek uczestnictwa funduszy będzie można sprawdzić, czy przyszła struktura portfela, tj. po złożeniu planowanych zleceń, będzie wciąż odpowiadała poziomowi ryzyka przypisanemu do profilu inwestora.

Monitorowanie ryzyka portfela nie jest ograniczone tylko do momentu składania zleceń. W każdej chwili w zakładce „Struktura” użytkownik może sprawdzić, czy realizowana przez niego inwestycja jest zgodna z przypisanym mu profilem. W przypadku zbyt wysokiego ryzyka wyświetlany jest odpowiedni komunikat.

KupFundusz

Dzięki nowym funkcjonalnościom w ramach rynków docelowych na KupFundusz.pl użytkownik może analizować różne możliwości kształtowania swojej inwestycji bez obaw, że nieświadomie podejmie ryzyko nieodpowiednie dla jego oczekiwań.

Aby skorzystać z tego narzędzia i wielu innych Zarejestruj się na platformie KupFundusz.pl.

TAGI:

kupfundusz.pl

zobacz także

↑ na górę