Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

AXA TFI zwiększa transparentność

14.10.2019 | Anna Zalewska
Źródło: Lolostock/ Shutterstock.com
Poszerza się grono TFI, które publikują składy portfeli z większą częstotliwością. Na ten krok zdecydowało się AXA TFI

AXA TFI będzie publikować skład portfeli subfunduszy AXA FIO oraz AXA SFIO co kwartał. Jako pierwsze zostały opublikowane dane na koniec września br.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

- Mamy bardzo świadomych klientów naszych funduszy, szczególnie tych oferowanych w ramach produktów opartych na jednostkach z niskimi opłatami za zarządzanie: IKZE, IKE czy Taniego Oszczędzania. Naszą intencją jest też pokazać klientom, że jesteśmy transparentnym towarzystwem. To zawsze zwiększa naszą wiarygodność i wzmacnia między nami zaufanie. A te mniej doświadczone osoby może w ten sposób zachęcimy do inwestowania, bo będą lepiej rozumieć, co kupują. Na to w każdym razie liczymy – mówi Paweł Mizerski, wiceprezes AXA TFI.

Standardowo informacje o aktualnej budowie portfeli funduszy są dostępne w sprawozdaniach finansowych, publikowanych ze sporym opóźnieniem (roczne do końca kwietnia, a półroczne do końca sierpnia). Od 2016 roku możliwe jest publikowanie tych danych częściej, zgodnie z wypracowanym przez IZFiA standardem publikacji danych. Z możliwości tej skorzystało do tej pory kilka towarzystw. Obecnie co kwartał pełne składy portfeli publikują Amundi TFI, TFI Allianz Polska, Aviva Investors TFI oraz Generali Investments TFI. PKO TFI i Copernicus Capital TFI jako jedyne takie informacje podają co miesiąc.

Z aktualnymi składami portfeli inwestycyjnych funduszy i subfunduszy AXA TFI można się zapoznać na stronie AXA: 
Publikacja_portfela_FIO.pdf
Publikacja_portfela_SFIO.pdf

TAGI:

AXA TFIportfele funduszywartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę