Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Konto dla najmłodszych w Santander Bank Polska

08.10.2019 | analizy.pl
Od 4 października w Santander Banku rodzice mogą otworzyć Konto Jakie Chcę dla dzieci poniżej 13 roku życia z oprocentowaniem 2,5% do 3 tys. zł. Rachunek będzie służył do odkładania oszczędności. 

Odkładanie oszczędności do skarbonki to jedna z najczęstszych metod nauki dzieci zarządzania finansami – wynika z badań SW Research przygotowanych na zlecenie Santander Bank Polska. Namawia do tego swoje pociechy aż 6 na 10 rodziców dzieci w wieku 5-14 lat. I choć to dobry sposób, to większą świadomość i poczucie odpowiedzialności może przynieść maluchowi posiadanie własnego konta w banku. 

- Jak wskazują psychologowie, około 11 r.ż. większość dzieci ma już spójny i realny obraz funkcjonowania pieniądza w społeczeństwie[2]. Z kolei rodzicom często wydaje się, że ich pociechy są jeszcze za małe, by włączać je w rodzinne finanse. W Santander Bank Polska aktywnie angażujemy się w edukację ekonomiczną dzieci, np. poprzez projekt Finansiaki i widzimy, że na naukę zarządzania pieniędzmi nigdy nie jest za wcześnie. Dlatego chcemy dać rodzicom kolejne narzędzie – konto wspomagające oszczędzanie, które z powodzeniem może zastąpić archaiczną już skarbonkę - mówi Przemysław Dukiel z pionu bankowości detalicznej w Santander Bank Polska.

Od 4 października klienci Santander Bank Polska mogą otworzyć swoim dzieciom poniżej 13 roku życia Konto Jakie Chcę z oprocentowaniem 2,5% środków do 3 tys. zł (powyżej tej kwoty oprocentowanie spada do 0%). Takie oprocentowanie obowiązuje do ukończenia 13 lat przez dziecko. To konto osobiste przeznaczone do oszczędzania np. drobnych pieniędzy z komunii, prezentów urodzinowych, podarunków od babci, czy kieszonkowego. Opłata za jego prowadzenie wynosi 0 zł. Młodzi nie będą mogli korzystać z karty debetowej czy też aplikacji mobilnej. Konto można otworzyć w placówce Santander Bank Polska.

Santander Bank Polska wspiera edukację finansową także przez projekt Finansiaki. Jego głównym elementem jest portal internetowy, na którym dostępnych jest kilkadziesiąt kolorowych i przystępnych materiałów do nauki zarządzania pieniędzmi. Można je filtrować w zależności od tego, czy chce korzystać z nich rodzic, nauczyciel czy dziecko oraz w zależności od jego wieku. Są to m.in. gotowe do użycia np. scenariusze lekcji dla pedagogów, które wystarczy wydrukować i przy ich pomocy prowadzić zajęcia. A co ważne materiały zostały przygotowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Można je znaleźć tu: https://finansiaki.pl/

TAGI:

konta oszczędnościoweprodukty

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę