Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Złoto odrabia straty

03.10.2019 | SUPERFUND TFI
Bieżący tydzień na globalnych rynkach finansowych przynosi wyraźne pogorszenie nastrojów. W rezultacie, słabo radzą sobie surowca powiązane z koniunkturą, takie jak ropa naftowa czy miedź, natomiast dla metali szlachetnych jest to szansa na odrobienie strat z wcześniejszych dni, a nawet tygodni.

Na drodze odrabiania strat w tym tygodniu znalazło się złoto. Notowania tego kruszcu rozpoczęły bieżący tydzień spadkowym akcentem, jednak wraz z początkiem nowego miesiąca pojawiły się na wykresie tego kruszcu wzrosty. W środę notowania złota zwyżkowały o 1,3%, powracając ponad poziom 1500 USD za uncję.


Notowania  cen złota, YTD, źródło: Teletrader.com

Podczas środowej sesji pojawił się słabszy od oczekiwań raport ADP w Stanach Zjednoczonych, który w znacznym stopniu zadecydował o wyniku całego dnia na rynkach finansowych. Rozczarowujący odczyt rozbudził obawy o pogarszającą się sytuację w amerykańskiej gospodarce, na której rynek pracy był do tej pory ważną ostoją. Nerwowość na globalny rynek wprowadził także fakt, że w piątek opublikowana zostanie seria kluczowych danych makro z amerykańskiego rynku pracy. ADP jest ich słabym prognostykiem, ale do piątku na rynkach może utrzymywać się niepewność.
 
W czasach wzmożonej nerwowości na światowym rynku finansowym złoto na ogół zyskuje na wartości i tak jest również tym razem. Jeśli będą pojawiać się kolejne słabsze od oczekiwań dane makroekonomiczne w Stanach Zjednoczonych, to obawy o spowolnienie gospodarcze w tym kraju będą się nasilać, a to może pozwolić złotemu kruszcowi dotrzeć na nowo do tegorocznych szczytów cenowych.
 
Póki co, jesień na rynkach metali szlachetnych nie jest łaskawa dla kupujących. Na początku września cena złota tąpnęła w dół po dotarciu do wieloletnich maksimów w okolicach 1560 USD za uncję. Od tego czasu na wykresie złota utrzymuje się presja podażowa, a próby wzrostowego odreagowania są krótkie i mało skuteczne.

TAGI:

komentarze zarządzającychSuperfund TFIzłoto

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.


Pozostałe komentarze

1
cze
Empty-hex
Investors TFI: obligacje długoterminowe mogą jeszcze zyskać
29
maj
Empty-hex
P.Kuczyński: „Hossa nadziei” nadal jest kontynuowana
28
maj
Empty-hex
Hossa na indeksach, korekta na spółkach technologicznych
27
maj
Empty-hex
Saxo Bank: podzielona Europa - walka o kredyty i dotacje
22
maj
Empty-hex
Okazje się skończyły
Powrót do nowej normalności
P.Kuczyński: majowe bujanie indeksami
21
maj
Empty-hex
Superfund TFI: dobre nastroje na rynku ropy
Empty-hex

zobacz także

↑ na górę