Najlepsze lokaty na rynku – październik 2019

04.10.2019 | analizy.pl
Źródło: analizy.pl
Oprocentowanie nowo zakładanych lokat spadło do najniższego poziomu w historii – wynika z najnowszych danych NBP. Na lokacie założonej w sierpniu br. banki oferowały średnio 1,34%

Wzrosła za to liczba lokat oferujących co najmniej 3,0%, przy czym większość z nich wymaga spełnienia dodatkowych warunków.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Najlepsze

W czołówce naszego zestawienia z oprocentowaniem na poziomie 4,0% pozostał Nest Bank z dwoma wariantami Lokaty Witaj. W przypadku pozostałych lokat bank głównie obniżał ich stawki (Nest Lokata Lojalna, Nest Lokata na nowe środki).
 
Stawkę 4,0% zaoferował także bank, który dopiero zadebiutował na naszym rynku z lokatą Facto. BFF Banking Group zaproponował na lokacie 5-letniej dla nowych klientów stawkę 4,0%, pod warunkiem złożenia dyspozycji otwarcia lokaty do 30 dni od daty przesłania przez bank informacji o zawarciu umowy. W ofercie standardowej stawki są o ok. 0,5 pkt proc. niższe. Lokaty oferowane przez BFF Banking Group są gwarantowane przez Fundusz Ochrony Depozytów Międzybankowych, będący włoskim odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Przeczytaj także: Nowy bank, nowa lokata na 4%
 
Na trzecim miejscu znalazł się Idea Bank, który zdecydował o obniżeniu stawki 3-miesięcznej lokaty Happy Pro z 4,0% do 3,8%. Jednocześnie inna lokata Happy całkowicie zniknęła z naszego zestawienia, gdyż jej oprocentowanie zostało obniżone z 3,1% do 2,4%. Bank obniżył stawki także pozostałych lokat (Na nowe środki Plus, Nr 1, Short Plus, Ping-Pong czy Beztroska). Z naszych wyliczeń wynika, że średnie oprocentowanie wszystkich wariantów lokat złotowych (dostępnych przez internet) w tym banku spadło z 2,0% na początku września do 1,87% obecnie.

TAGI:

lokaty bankowe

zobacz także

↑ na górę