Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Napływ środków do funduszy inwestycyjnych (sierpień 2019)

12.09.2019 | analizy.pl
Źródło: Analizy Online
Sierpień przyniósł wyraźny wzrost zainteresowania funduszami. Saldo wpłat i wypłat wyniosło +2,4 mld zł, w tym do funduszy detalicznych wpłacono netto +0,9 mld zł

Saldo wpłat i wypłat do funduszy

Koniem pociągowym całego rynku były fundusze aktywów niepublicznych (o czym zdecydowała głównie wpłata do jednego z funduszy). Podobnie jak w lipcu wysokie saldo wpłat i wypłat odnotowały także fundusze dłużne, które pozyskały blisko +1,2 mld zł. Do pięciu funduszy z tego segmentu klienci wpłacili po ponad +100 mln zł, w tym najwięcej do PKO Obligacji Długoterminowych (+0,4 mld zł). Dodatni bilans sprzedaży odnotowały jeszcze fundusze rynku surowców.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Saldo wpłat i wypłat funduszy inwestycyjnych - 2019 rok (mln zł)
 
Sierpień okazał się nieco lepszym miesiącem dla funduszy o bardziej agresywnej strategii. Wprawdzie zakończyły miesiąc z ujemnym saldem, ale skala odpływy była niższa. Z funduszy absolutnej stopy zwrotu klienci wypłacili -0,1 mld zł, a akcyjnych -0,15 mld zł.

Saldo wpłat i wypłat do funduszy inwestycyjnych - sierpień 2019

Niekwestionowanym liderem sprzedaży (funduszy detalicznych) w tym roku jest NN Investment Partners TFI, które w sierpniu pozyskało +0,24 mld zł. Najwięcej środków pozyskały dwa fundusze dłużne: NN Obligacji oraz NN Krótkoterminowych Obligacji.

Saldo

Dzięki wysokiej nadwyżce sprzedaży w sierpniu, bilans sprzedaży funduszy inwestycyjnych liczony od początku roku jest dodatni i wynosi blisko +0,3 mld zł netto.

TAGI:

saldo wpłat i wypłatwartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę