Najlepsze lokaty na rynku – wrzesień 2019

02.09.2019 | analizy.pl
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w ciągu roku o 2,8%. Tymczasem banki wcale nie kwapią się do podwyższania stawek na lokatach

Z zebranych przez nas danych wynika, że średnie oprocentowanie lokat złotowych dostępnych przez Internet wynosi obecnie 1,36%, w porównaniu do 1,38% miesiąc wcześniej. Na oprocentowanie wynoszące co najmniej 3,0% możemy liczyć jedynie na 11 lokatach.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

W porównaniu do poprzedniego miesiąca w zestawieniu najwyżej oprocentowanych lokat zaszła tylko jedna zmiana – Idea Bank obniżył stawkę na lokacie Happy Pro z 3,2% do 3,1%. Jest to obecnie jedyna lokata z atrakcyjnym oprocentowaniem dostępna dla wyższych kwot (do 400 tys. zł), choć - podobnie jak większość pozostałych - wymaga dodatkowych warunków. W tym przypadku - bycia nowym klientom. 

Lokaty

Pozostałe oferty są dostępne zazwyczaj dla niskich kwot – maksymalnie 10-20 tys. zł, a te które dopuszczają wyższe kwoty są albo długoterminowe (kilka lat), albo wymagają spełnienia dodatkowych warunków (w Toyota Banku atrakcyjną premię otrzymują ci, którzy wzięli w banku kredyt na zakup samochodu).

W czołówce zestawienia z oprocentowaniem na poziomie 4,0% pozostały natomiast Nest Bank z dwoma wariantami Lokaty Witaj oraz Idea z Lokatą Happy.

TAGI:

lokaty bankowe

zobacz także

↑ na górę