TFI PZU ma umowę na zarządzanie PPK w Polskim Radiu

13.08.2019 | ISBnews
Polskie Radio podpisało umowę z TFI PZU na zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi (PPK), poinformowało ISBnews Polskie Radio

ZAMÓW KONSULTACJĘ i spersonalizowany raport dotyczący wyboru instytucji zarządzającej PPK. Kompleksowo analizujemy oferty wszystkich instytucji zarządzających. Zwracamy uwagę na wszystkie najważniejsze aspekty, w tym na: doświadczenie, efektywność zarządzania kapitałem, kadrę zarządzającą, pomoc w obsłudze programu czy koszty.
 

Jak wybrać PPK. Doradztwo przy wyborze PPK.


Jak wybrać PPK. Doradztwo przy wyborze PPK.


"Zarząd Polskiego Radia S.A. zdecydował już o wyborze firmy, która będzie zarządzała pracowniczymi planami kapitałowymi - to TFI PZU. Na razie nie jesteśmy w stanie udzielić informacji o tym, ile osób zostanie objętych tym programem" - poinformowała ISBnews Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia.

Spółka, wspólnie z TFI PZU jest w trakcie przygotowywania kampanii informacyjnej dla pracowników dotyczącej PPK (ulotki, szkolenia oraz informacje w intranecie), podano także.

"Potwierdzamy, że PZU wprowadzi PPK w kolejnej instytucji - Polskim Radiu. Bardzo nas to cieszy, dowodzi zaufania ze strony zarówno władz, jak i przedstawicieli pracowników tych instytucji. To kolejny nasz znaczący partner, bo przypomnę, że niedawno poinformowaliśmy o wyborze naszej firmy przez PKN Orlen i Energę, właśnie do wdrożenia i obsługi PPK" - powiedział ISBnews rzecznik PZU Damian Ziąber.

Według informacji ISBnews, bliska dokonania wyboru instytucji zarządzającej PPK jest także Telewizja Polska.

"Zarząd Telewizji Polskiej S.A. powołał Zespół ds. przygotowania i przeprowadzenia wyboru instytucji finansowej, z którą zostanie zawarta umowa o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi. Obecnie powołany Zespół jest w trakcie realizacji powierzonego zadania" - napisał zespół rzecznika TVP w odpowiedzi na pytanie ISBnews.

Telewizja Polska S.A. szacuje, że program pracowniczych planów kapitałowych obejmie ok. 3 000 zatrudnionych, dodano.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

TAGI:

polskie radioTFI PZU

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę