Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Franklin Templeton powołuje szefa sprzedaży w regionie EMEA

24.07.2019 | Franklin Templeton
Franklin Templeton z przyjemnością informuje o powołaniu Matthew Williamsa na stanowisko Starszego Dyrektora i Kierownika ds. sprzedaży w segmencie klientów instytucjonalnych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (region EMEA)

Obejmując nowo utworzone stanowisko, z dniem 1 września 2019 r. Matthew przeniesie się do Frankfurtu w Niemczech, gdzie będzie odpowiedzialny za rozwój, realizację strategii sprzedaży w segmencie instytucjonalnym oraz zarządzanie relacjami z klientami instytucjonalnymi w regionie EMEA.

Matthew rozpoczął pracę we Franklin Templeton w kwietniu 2013 r. jako Szef zespołu ds. programów emerytalnych, a później został Szefem zespołu ds. klientów instytucjonalnych i obsługi klientów w Kanadzie, gdzie rezyduje obecnie.  Przed dołączeniem do Franklin Templeton, pracował na kilku kierowniczych stanowiskach w ING Investment Management w Azji (w Hongkongu i Tajlandii), gdzie doradzał instytucjom państwowym i powiązanym ze skarbem państwa w zakresie rozwoju ich systemów emerytalnych, a także w Australii, gdzie pełnił funkcję Szefa zespołu ds. sprzedaży na Australię i Nową Zelandię.

Przełożonym Matthew Williamsa będzie Vivek Kudva, Dyrektor Zarządzający ds. regionów EMEA i Indii.  Komentując tę nominację, Vivek powiedział: „Cieszę się z powołania Matthew na to nowe stanowisko.  Jego ponad 20-letnie doświadczenie w dystrybucji zdobyte w branży zarządzania aktywami i inwestycjami klientów instytucjonalnych w Australii, Kanadzie i całej Azji będzie nieocenione. Cieszę się na myśl o naszej bliskiej współpracy i wspólnym rozwijaniu naszej działalności skoncentrowanej na klientach instytucjonalnych z regionu EMEA”.

Matthew Williams ukończył magisterskie studia na kierunku handlowym na University of Western Sydney oraz zdobył tytuł MBA na Southern Cross University w Australii.

TAGI:

Franklin Templetonzmiany we władzach, akcjonariat

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę