Podsumowanie tygodnia na rynku funduszy inwestycyjnych (2019-07-19)

19.07.2019 | Wojciech Kiermacz
Źródło: dotshock / Shutterstock.com
Stanowisko w sprawie oferowania UFK oraz komunikat w sprawie obowiązków depozytariuszy funduszy. Do tego ważne zmiany kadrowe. Tak upływa tydzień na rynku funduszy inwestycyjnych

Informacją tygodnia jest mocne stanowisko Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. KNF zwróciła uwagę na nieprawidłowości na tym wartym 50 mld zł rynku. Chodzi między innymi o niewłaściwy sposób sprzedawania tego typu produktów, opakowywania w nie funduszy zamkniętych oraz o pobieranie tzw. kick-backów od towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Z kolei w piątek Komisja opublikowała komunikat skierowany do depozytariuszy funduszy. Przypomina w nim o obowiązkach, jakie ciążą na tych instytucjach względem funduszy. Sugeruje, aby nie ograniczały się do podstawowych czynności kontrolnych, ale żeby wykazywały się większą kreatywnością – chodzi np. o nadzorowanie transakcji dokonywanych w funduszach o wielopoziomowych strukturach opartych na spółkach celowych.

Zmiany kadrowe

W mijającym tygodniu doszło również do dwóch ciekawych zmian kadrowych na rynku funduszy. Grzegorz Zatryb wszedł w skład zarządu Skarbiec TFI zastępując na tym stanowisku Krzysztofa Stupnickiego. Z kolei Piotr Bień dołączył do Rockbridge TFI.

Wojciech Kiermacz
Analizy Online


TAGI:

depozytariuszGrzegorz ZatrybKNFPiotr Bieńpodsumowanie tygodnia

zobacz także

↑ na górę