100 umów o zarządzanie PPK podpisanych przez PKO TFI

10.07.2019 | PKO TFI
PKO TFI podpisało pierwsze 100 umów z przedsiębiorstwami o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi

ZAMÓW KONSULTACJĘ i spersonalizowany raport dotyczący wyboru instytucji zarządzającej PPK. Kompleksowo analizujemy oferty wszystkich instytucji zarządzających. Zwracamy uwagę na wszystkie najważniejsze aspekty, w tym na: doświadczenie, efektywność zarządzania kapitałem, kadrę zarządzającą, pomoc w obsłudze programu czy koszty.
 

Jak wybrać PPK. Doradztwo przy wyborze PPK.


Klienci doceniają m.in. aktywne wsparcie osobowe i technologiczne przy wdrożeniach, zapewnienie sieci obsługi posprzedażowej zarówno on-line jak i tradycyjnej w blisko 1200 placówkach PKO Banku Polskiego oraz wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami cyklu życia przez stabilny zespół zarządzających.
 
– Pracownicze Plany Kapitałowe to nie tylko długoterminowy biznes, zgodny z misją i strategią Grupy PKO Banku Polskiego, ale także znakomita okazja do edukacji ekonomicznej Polaków. PPK dają szansę na wyrobienie i utrwalenie nawyków oszczędzania i inwestowania przez miliony uczestników tego programu. Do ich dyspozycji oddajemy zarówno nowoczesne narzędzia internetowe, jak i rozległą sieć swoich placówek, co dodatkowo będzie sprzyjać upowszechnianiu PPKocenia Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego.
 
Uchwalona pod koniec ub.r. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych od 1 lipca br. zaczęła obowiązywać firmy zatrudniające powyżej 250 pracowników. Już wcześniej zresztą ruszyła wielka machina spotkań, prezentacji, przetargów i szkoleń. 
 
– Mamy już pierwszych 100 umów o zarządzanie PPK. Bardzo cieszy to, że coraz więcej firm decyduje się nie czekać z decyzjami, co pozwala – przy naszym pełnym wsparciu – na spokojnie przygotować wdrożenie PPK. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że większość firm pierwsze składki przekaże dopiero pod koniec roku. Odpowiednio wczesne przygotowanie się do tej operacji i wsparcie nowoczesnej aplikacji i-PPK pomoże w tym by była to już tylko formalność – komentuje Łukasz Kwiecień, wiceprezes Zarządu PKO TFI.
 
PPK w PKO TFI oparte są o fundusz parasolowy PKO Emerytura – sfio - fundusz cyklu życia, który działa w oparciu o subfundusze inwestycyjne zdefiniowanej daty. Inwestycje uczestnika automatycznie dopasowują się do jego wieku, tzn. im bliżej 60. roku życia, tym więcej środków pracuje w bezpieczniejszych instrumentach finansowych. Przez pierwszy roku funkcjonowania PPK, PKO TFI rezygnuje z pobierania opłaty za zarządzanie. 

TAGI:

PKO TFIPPK

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę