Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Ranking funduszy inwestycyjnych (czerwiec 2019) - fundusze akcji z najwyższą oceną

04.07.2019 | analizy.pl
Źródło: Analizy Online
pobierz plik: pdf
W czerwcowym Rankingu Funduszy Analiz Online sprawdziliśmy, które fundusze akcji polskich i zagranicznych od dłuższego czasu utrzymują wysoką ocenę w 36-miesięcznym horyzoncie.

Ranking funduszy inwestycyjnych Analiz Online pozwala w prosty i szybki sposób w ramach jednej grupy wyłonić najbardziej efektywne fundusze. Raport przygotowujemy co miesiąc w oparciu o wskaźnik information ratio, który obrazuje relację zysku do ponoszonego ryzyka. Fundusze o najwyższej efektywności otrzymują ocenę 5a lub 4a, rozwiązania najsłabsze 1a lub 2a, ocena 3a ma charakter neutralny.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Na rynku jest ponad 200 funduszy akcji. Analizy Online kwalifikują je do kilkunastu grup, a 127 z nich ma na tyle długą historię, żeby można im było nadać 36-miesięczny ranking. Z tej ponad setki funduszy wyłoniliśmy 16, które w swojej grupie utrzymują wysoką ocenę – 4a lub 5a – od co najmniej roku.

Ranking
W zestawieniu wśród funduszy akcji polskich są reprezentanci tylko pięciu TFI – InvestorsSkarbiecSantanderAXAPKO Ipopema. Wyraźnie na czele pod względem 36-miesięcznych stóp zwrotu jest Investor Akcji Spółek Dywidendowych z wynikiem +52%. Oprócz selekcji polskich spółek kluczem do sukcesu było również szukanie zysków za granicą. W przeciągu tych trzech lat ok. jedna trzecia portfela była ulokowana w spółkach amerykańskich i europejskich.
 
Wśród funduszy akcji zagranicznych najbardziej efektywne w ostatnich latach były fundusze Skarbca TFI. Notowania jednego z nich – Skarbca Spółek Wzrostowych – w ostatnich trzech latach wzrosły o 100%. W tym czasie średnia dla konkurentów z grupy funduszy akcji globalnych rynków rozwiniętych wyniosła tylko ok. 26%. Bardzo dobrą relację zysku do ryzyka ma również UniAkcje: Nowa Europa. Niezmiennie od lipca 2016 roku utrzymuje najwyższą ocenę 5a w rankingu 36-miesięcznym w swojej grupie funduszy akcji europejskich rynków wschodzących.
 
Zespół Analiz Online

TAGI:

rankingranking funduszywyniki inwestycyjne

zobacz także

↑ na górę