BNP Paribas TFI zarejestrowało fundusz do obsługi PPK

24.06.2019 | analizy.pl
Źródło: diego matteo muzzini / Shutterstock.com
BNP Paribas PPK SFIO – fundusz utworzony do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych – został zarejestrowany w odpowiednim sądzie. Teraz czas na wpis do ewidencji PPK

BNP Paribas TFI zaoferuje fundusz BNP Paribas PPK SFIO z ośmioma wydzielonymi subfunduszami. Liczy na 5% rynku. 

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

 Będziemy wykorzystywać nasze atuty w postaci silnej bankowości korporacyjnej i relacji z wieloma firmami - klientami banku. Zorganizowaliśmy już dla nich w całej Polsce specjalne konferencje, podczas których przekazywaliśmy informacje na temat samego programu oraz informowaliśmy o naszych planach oferowania PPK. Teraz czas na serię indywidualnych spotkań. Wiemy, że konkurencja będzie bardzo silna, ale liczymy, że powinniśmy zdobyć udział w rynku adekwatny do pozycji banku. Mamy ambicję, by zdobyć 5 proc. rynku – powiedział prezes BNP Paribas TFI Jarosław Skorulski w rozmowie z „Parkietem”.

Opłaty za zarządzanie w nowych funduszach będą zróżnicowane w zależności od relacji potencjalnej stopy zwrotu i poziomu ryzyka – od 0,32% w subfunduszu o najbardziej konserwatywnej polityce inwestycyjnej do 0,48% w subfunduszu z największym udziałem akcji. W początkowym okresie TFI nie będzie pobierać opłat za zarządzanie.

Zdaniem Skorulskiego, poziom opłat nie jest najistotniejszym parametrem z punktu widzenia uczestnika. - W gonitwie o zaoferowanie najtańszego produktu chyba nieco zapomniano o zarządzaniu. Różnice w wynikach funduszy w ramach tej samej grupy porównawczej w dłuższym okresie są rzędu przynajmniej kilku, a często kilkunastu punktów procentowych. Zatem dużo ważniejsza będzie jakość zarządzania niż opłata mniejsza o 0,05 czy nawet 0,1 proc. Dlatego my chcemy postawić przede wszystkim na jakość zarządzania, wykorzystując przy tym potencjał Grupy BNP Paribas - powiedział Skorulski.

/az

TAGI:

PPKproduktyTFI BNP Paribas Polska

zobacz także

↑ na górę