Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Ranking funduszy inwestycyjnych (maj 2019) - TFI z najwyżej ocenioną ofertą

06.06.2019 | analizy.pl
Źródło: Analizy Online
pobierz plik: pdf
W majowym Rankingu Funduszy Analiz Online postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się funduszom, które w horyzoncie dłuższym – a więc 36-miesięcznym – charakteryzują się oceną najwyższą (4a lub 5a). Zwróciliśmy uwagę na to, które towarzystwa (TFI) mają najwięcej takich funduszy.

Ranking funduszy inwestycyjnych Analiz Online pozwala w prosty i szybki sposób w ramach jednej grupy wyłonić najlepsze fundusze. Raport przygotowujemy co miesiąc w oparciu o wskaźnik information ratio, który obrazuje relację zysku do ponoszonego ryzyka. Fundusze o najwyższej efektywności otrzymują ocenę 5a lub 4a, rozwiązania najsłabsze 1a lub 2a, ocena 3a ma charakter neutralny.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Funduszy, które otrzymały od nas notę w horyzoncie 36-miesięcznym jest obecnie 335, czyli znacznie ponad połowa spośród wszystkich FIO i SFIO z oferty polskich towarzystw funduszy inwestycyjnych. Spójrzmy, w których TFI szukać funduszy z oceną najwyższą (4a lub 5a):

TFI,

Skarbiec TFI to towarzystwo, które w swojej ofercie ma najwięcej funduszy wysoko ocenionych w 36-miesięcznym Rankingu Analiz Online. To również TFI, w którym średni ranking wszystkich ocenionych funduszy (łącznie 17) jest najwyższy (4,4). Towarzystwo znane jest z bardzo dobrej oferty funduszy akcji zagranicznych – aż pięć ma bardzo wysoki ranking - Skarbiec Emerging Markets Opportunities (Skarbiec - Global Funds SFIO), Skarbiec Globalny Małych i Średnich Spółek (Skarbiec FIO), Skarbiec Rynków Rozwiniętych (Skarbiec FIO), Skarbiec Spółek Wzrostowych (Skarbiec FIO), Skarbiec Top Brands (Skarbiec FIO).

Na drugim miejscu jest PKO TFI – największe towarzystwo oferujące szeroko dostępne fundusze inwestycyjne. Tych z oceną najwyższą 4a bądź 5a ma 13 (na 25 ocenionych). Oprócz funduszy będących od zawsze w ofercie tego towarzystwa, jest kilka funduszy Gamma, nad którymi niegdyś pieczę sprawowało nieistniejące już, a przejęte przez PKO TFI, KBC TFI. W tym wypadku ocena 36-miesięczna jest więc zasługą pracy obydwu zespołów.

Podium zamyka Santander TFI. Towarzystwo oferuje dobre fundusze zarówno klientom banku Santander jak i Credit Agricole. Wśród nich jest Credit Agricole Stabilnego Wzrostu – fundusz, który od lipca 2015 roku cały czas utrzymuje najwyższą ocenę 5a – takich przypadków wśród wszystkich pozostałych rozwiązań dostępnych na rynku można policzyć na palcach jednej ręki. Dwa z nich to fundusze Investors TFI (Investor Zrównoważony i Investor Zabezpieczenia Emerytalnego). To towarzystwo również znalazło się bardzo wysoko w zestawieniu z 10 funduszami z oceną 4a lub 5a.

Najsłabiej w naszym minirankingu wypadły Alior TFIAltus TFI oraz BPS TFI – te towarzystwa mają po co najmniej pięć ocenionych funduszy, w tym żadnego z dobrą oceną 4a lub 5a.
 
Zespół Analiz Online

TAGI:

rankingranking funduszywyniki inwestycyjne

Popularne


zobacz także

↑ na górę