Najlepsze konta oszczędnościowe – maj 2019

27.05.2019 | analizy.pl
Źródło: Analizy Online
Wśród ofert kont oszczędnościowych pojawiła się promocyjna stawka 4,0% dostępna wcześniej jedynie na wybranych lokatach. W pozostałych przypadkach częściej banki obniżały oprocentowanie

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

W poprzedniej edycji rankingu najwyższą stawką, na jaką można było liczyć na koncie oszczędnościowym, było 3,5%. Wciąż oferuje ją Getin Bank w ofercie specjalnej „Bonus za aktywność”, która obowiązuje wprawdzie przez dość długi okres (12 miesięcy), ale tylko dla kwoty do 10 tys. zł. Oferta jest skierowana do klientów, którzy otworzą Konto Osobiste, zapewniając wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1 000 zł miesięcznie oraz wyrażą odpowiednie zgody marketingowe. Promocyjna stawka obowiązuje jednak tylko do końca maja.

Najlepsze

Od maja liderem zestawienia został natomiast Citi Handlowy, który nowym klientom zakładającym darmowe osobiste Konto Citi Priority zaoferował stawkę 4,0%. Obowiązuje ona przez 4 miesiące i dla maksymalnej kwoty 10 tys. zł. Dodatkowo bank wymaga wyrażenia zgód marketingowych oraz zapewniania comiesięcznych wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł (przez cztery kolejne miesiące). 

Kolejne miejsce bez zmian zajmuje Getin Bank z promocją „Na nowe środki”, przy czym wprowadzając jej XX edycję obniżył stawkę z 3,4% do 3,2%. Oferta jest skierowana do klientów, którzy posiadają już Konto Oszczędnościowe, ale także i Konto Osobiste, oraz wpłacą nowe środki (nadwyżka ponad saldo na rachunku z 14 maja) do 16 czerwca br. W tym przypadku również mamy stosunkowo krótki okres obowiązywania wyższej stawki – 4 miesiące, ale za to wyższy limit kwotowy – do 400 tys. zł. Po zakończeniu okresu promocji oprocentowanie środków spada do standardowego przedziału (obecnie jest to 0,85%-1,25% w skali roku w zależności od kwoty).

Na stawkę powyżej 3,0% mogą także wciąż liczyć klienci Idea Banku, którzy w ramach Konta Idealnie Prostego skorzystają z promocji „Zyskaj więcej” (3,2%). Promocja obowiązuje do końca czerwca br.
 

W kolejnych 5 bankach możemy liczyć na stawkę 3,0% w skali roku. Z grona tego wypadło Pekao, które wprawdzie wydłużyło promocję do 30 czerwca, ale jednocześnie obniżyło oprocentowanie z 3,0% do 2,5%. Stawkę 3,0% zaoferował natomiast Credit Agricole w ramach promocji "Zyskaj na start". Nowa odsłona oferty przyniosła wyższą stawkę i jednocześnie obniżenie maksymalnej kwoty do 50 000 zł.

W poniższych bankach stawka 3,0% pozostała bez zmian:

  • W Alior Banku do końca roku obowiązuje bonus do klasycznego Konta Jakże Osobistego - oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w wysokości 3,0%. Stawka dotyczy tylko kwot do 20 tys. zł. Standardowe oprocentowanie ustalane jest w oparciu o stawkę WIBID1M pomniejszoną o 0,5 p.p.
  • T-Mobile Usługi Bankowe oferuje 3,0% na Koncie Oszczędnościowym nowym klientom, którzy założą w okresie trwania promocji (do 30 czerwca br.) Rachunek Oszczędnościowy oraz ROR w wariancie Konto Freemium lub Konto Premium. Po zakończeniu promocji oraz dla salda rachunku od 50.000 zł oprocentowanie wynosi WIBID 1M – 0,4 p.p. z 10. dnia kalendarzowego danego mies.
  • Na 3,0% mogą jeszcze liczyć posiadacze Konta Młodzieżowego Click w Toyota Banku, na Koncie Oszczędnościowym Super Click. Jest to jedyne konto, które oferuje tak wysokie oprocentowanie przez cały czas.
  • Oprocentowanie w wysokości 3,0% oferuje także Citi Handlowy tym, którzy otworzą Konto Oszczędnościowe z Kontem Osobistym Citi Priority, zapewnią co miesiąc wpływ min. 8 000 zł lub utrzymają średnie saldo na rachunkach min. 100 000 zł. Promocyjne oprocentowanie 3,0% obowiązuje dla kwoty maksymalnie 70 tys. zł i przez pierwsze 6 miesięcy. Oferta jest dostępna dla osób, które m.in. nie posiadały w Banku Konta Osobistego lub Rachunku Oszczędnościowego od 01.01.2017 r. Do oferty można przystąpić do 30.06.2019.

 
W dalszej części zestawienia także zaszło kilka zmian. Z grona banków oferujących 2,7% na koncie oszczędnościowym wypadł Alior Bank. Wraz z 7 edycją promocji dla nowych środków na Koncie Mocno Oszczędnościowym bank obniżył stawkę do 2,5%, wydłużając czas promocji do 25 czerwca br. Dla pozostałych środków wciąż obowiązuje 0,89%. 

Za to na 2,7% można wciąż liczyć w dwóch pozostałych bankach:

  • Millennium wprowadziło 14 edycję promocji dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit – obowiązującą do 20 lipca. Stawka 2,7% do kwoty 100 tys. zł pozostała bez zmian (i 1,4% dla nadwyżki). Oprocentowanie promocyjne trwa 92 dni od momentu wpłacenia nowych środków, przy czym nowe środki liczone są jako nadwyżka środków powyżej salda z 25 maja.
  • 2,7% oferuje również Santander Bank na Koncie Systematycznym (do 20 tys. zł). Podwyższone oprocentowanie otrzymują systematycznie oszczędzający posiadacze Konta Jakie Chcę oraz Konta VIP przy opcji automatycznego zasilania konta. Promocja trwa do końca czerwca.


Zespół Analiz Online

TAGI:

konta oszczędnościowe

zobacz także

↑ na górę