Najlepsze lokaty na rynku – maj 2019

16.05.2019 | analizy.pl
Źródło: Analizy Online
W ostatnich tygodniach banki nieznacznie obniżały oprocentowanie lokat. Niezmiennie najwyższa stawka, na jaką można liczyć, to 4,0%

W czołówce zestawienia mamy wciąż te same banki: Getin Noble, Nest Bank oraz Idea Bank, które na wybranych lokatach oferują maksymalnie 4% przy spełnieniu odpowiednich warunków.

Warto wspomnieć, że w Idea Banku 15 maja Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła kuratora (Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Jak czytamy w komunikacie KNF ustanowienie kuratora miało na celu „wsparcie (...) organów banku w działaniach nakierowanych na poprawę i ustabilizowanie sytuacji banku".

Najlepsze

Są to:

  • Lokata Witaj w Nest Banku jest przeznaczona dla nowych klientów, którzy założą bezpłatny rachunek płatniczy Nest Konto (mogą posiadać inne produkty banku). Lokata jest dostępna tylko przez pierwsze 30 dni od założenia konta przez internet. Lokatę można założyć na 3 lub na 6 miesięcy, przy czym jest ograniczenie kwotowe – można zdeponować maksymalnie 10 tys. zł (min. 1000 zł). W przypadku lokaty 6-mies. trzeba spełnić też dodatkowy warunek – należy przelewać na Nest Konto wynagrodzenie przynajmniej w jednym miesiącu kalendarzowym (min. 1000 zł) lub mieć wpływ na rachunek firmowy BIZnest Konto (min. 6000 zł) i zrealizować z niego płatności do urzędu skarbowego lub do ZUS. Na spełnienie tego warunku jest tylko 60 dni od otwarcia lokaty. W przypadku niespełnienia go, po 3 miesiącach oprocentowanie lokaty spada do 0,50% w skali roku. Po upływie okresu umownego lokata może zostać odnowiona, przy czym jest to wówczas zwykła lokata standardowa (spada oprocentowanie).
  • Lokata Happy w Idea Banku jest oferowana nowym klientom, nie wymaga korzystania z innych produktów banku. W każdej chwili można ją zerwać bez utraty naliczonych już odsetek. Limit kwotowy to 20 tys. zł.
  • Lokata mobilna z Getin Noble jest dostępna tylko dla klientów banku posiadających dostęp do bankowości mobilnej Getin Mobile. Jest to 3-miesięczna lokata, dostępna dla stosunkowo niskich kwot (maksymalnie 20 tys. zł). Likwidacja lokaty przed zakończeniem okresu umownego skutkuje utratą należnych odsetek. Po upływie okresu umownego kapitał z odsetkami trafia na rachunek bankowy (jeśli się taki posiada) lub jest odnawiana na standardowych warunkach (obecnie 1,0%).


W dalszej części zestawienia zawierającego lokaty z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 3,0% zaszło kilka zmian:

  • BGŻ Optima zakończył oferowanie Lokaty Bezkarnej;
  • Idea Bank przywrócił oferowanie Lokaty na Nowe Środki na 6 i 12 mies. – z oprocentowaniem 3,0%
  • Inbank obniżył stawki w Lokacie standardowej – po -0,2 pkt proc. dla każdego okresu

 
/az

TAGI:

lokaty bankowe

zobacz także

↑ na górę