Jedna jaskółka wiosny nie czyni

09.05.2019 | Kupfundusz.pl
Z ostatniego badania Markitu (PMI) wynika, że w Chinach sytuacja ustabilizowała się na relatywnie niskim poziomie, a w Europie, w tym również w Polsce mieliśmy do czynienia z zatrzymaniem spadków. Niestety jednak głębsza analiza poszczególnych składowych nie pozwala na optymistyczne wnioski. Wyhamowanie pogorszenia sytuacji nie oznacza jej poprawy, a te pierwsze symptomy, które można zaobserwować w Chinach czy Europie nie powinny jeszcze być jeszcze postrzegane jako wiarygodne sygnały do odwrócenia dotychczasowych tendencji. Podsumowując, „jedna jaskółka wiosny nie czyni”.

  • Żadne wskazówki płynące z badania nie sugerują, że w Państwie Środka w nadchodzących miesiącach może dojść do zmiany dotychczasowych tendencji. 
  • Ostatni odczyt przemysłowego indeksu PMI w strefie euro przerwał kilkunastomiesięczny trend pogarszania się wskaźników. Mimo delikatnie wyższej wartości całego kompozytu PMI, perspektywy dla Starego Kontynentu wciąż pozostają złe. Jest w tej chwili za wcześnie by stwierdzić, że wszystko co najgorsze gospodarka europejska ma za sobą.
  • Relatywnie niezły okazał się wskaźnik PMI dla Polski – najwyższy od 5 miesięcy. Jednak to nie oznacza, że perspektywy polskiego przemysłu zauważalnie się poprawiły. 
  • Mimo nieco wyższego odczytu niż przed miesiącem, całościowy obraz sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych właściwie się nie zmienił. 

Szczegółowa analiza w tekście: Jedna jaskółka wiosny nie czyni - ostatnie odczyty PMI

TAGI:

komentarze zarządzającychkupfundusz.plPMI

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.


Pozostałe komentarze

19
sie
Empty-hex
Weksle coraz częściej
16
sie
Empty-hex
Chińskie kontruderzenie
7
sie
Empty-hex
Podsumowanie lipca na rynkach
Kurs złota przebił ważny poziom oporu
6
sie
Empty-hex
Złoto z potencjałem do dalszych zwyżek
31
lip
Empty-hex
Zyski mają się nieźle
26
lip
Empty-hex
Rynki oczekują szybkich działań ze strony banków centralnych
Rośnie presja na cięcie stóp procentowych
Empty-hex

zobacz także

↑ na górę