Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Najlepsze konta oszczędnościowe – kwiecień 2019

23.04.2019 | analizy.pl
Źródło: REDPIXEL.PL / Shutterstock.com
Najwyżej oprocentowane rachunki oszczędnościowe dają zarobić powyżej 3,0% w skali roku. Są to jednak rzadkie przypadki, dodatkowo wyższe stawki obowiązują krótko i po spełnieniu dodatkowych warunków

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Jeśli szukamy najwyżej oprocentowanych produktów bankowych, to znajdziemy je wśród lokat. W trzech bankach możemy liczyć nawet na 4,0%. Ci, którzy wolą konta oszczędnościowe, dające możliwość wypłaty środków w każdym momencie bez utraty odsetek, mogą liczyć na nieco mniej (maksymalnie 3,5%). W większości przypadków wyższe oprocentowanie obowiązuje tylko dla niskich kwot, ponadto wymagane są dodatkowe warunki, typu wpłata nowych środków czy posiadanie zwykłego konta. Ponadto w kilku poniższych kontach trzeba liczyć się z tym, że promocyjna stawka obowiązuje przez krótki czas, a po jego upłynięciu zyski z rachunku będą znacznie niższe niż w przypadku lokaty.

Najwyższą stawkę 3,5% oferuje Getin Bank w ofercie specjalnej „Bonus za aktywność”, która obowiązuje wprawdzie przez dość długi okres (12 miesięcy), ale tylko dla kwoty do 10 tys. zł. Oferta jest skierowana do klientów, którzy otworzą Konto Osobiste, zapewniając wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1 000 zł miesięcznie oraz wyrażą odpowiednie zgody marketingowe.

Nieznacznie niższe oprocentowanie (3,4%) oferuje także Getin Bank w ofercie „Na nowe środki” – XIX edycja. Oferta jest skierowana do klientów, którzy posiadają już Konto Oszczędnościowe, ale także i Konto Osobiste, oraz wpłacą nowe środki (nadwyżka ponad saldo na rachunku z 2 kwietnia) do 19 maja br. W tym przypadku mamy krótszy okres obowiązywania wyższej stawki – 4 miesiące, ale za to wyższy limit kwotowy – do 400 tys. zł. Po zakończeniu okresu promocji oprocentowanie środków spada do standardowego przedziału (obecnie jest to 0,85%-1,25% w skali roku w zależności od kwoty).

Na kolejnym miejscu zestawienia znalazło się Konto Idealnie Proste z Idea Banku. W ramach promocji „Zyskaj więcej” z kontem otwartym w okresie przystąpienia do promocji można zyskać do 3,20% w skali roku. Idea przedłużyła czas obowiązywania promocji do 30 czerwca br. Stawka obowiązuje dla środków o wartości maks. 20 tys. zł. Dla wyższych kwot obowiązują stawki 2,5% (do 200 tys. zł), 2,2% - do 1 mln zł oraz 1,1% dla kwot pow. 1 mln zł. Po zakończeniu okresu promocji środki zgromadzone na koncie objęte będą oprocentowaniem standardowym w wysokości 1,10% w skali roku.

Konta

Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,0% w skali roku znajdziemy w pięciu bankach: Alior Banku, Banku Pekao, CitiBanku, Toyota Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe.
  • Alior Bank w grudniu zeszłego roku wydłużył o rok obowiązywanie jednego z bonusów do klasycznego Konta Jakże Osobistego. Jednym z nich jest oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w wysokości 3,0%, które obowiązuje do końca tego roku. Stawka dotyczy tylko kwot do 20 tys. zł. Standardowe oprocentowanie ustalane jest w oparciu o stawkę WIBID1M pomniejszoną o 0,5 p.p.
  • W Banku Pekao również można liczyć na oprocentowanie 3,0% w skali roku, ale tylko w okresie promocji – która trwa jedynie do końca kwietnia br. Mogą na nie liczyć klienci, którzy otworzą Konto Oszczędnościowe razem z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiżowym dla kwot do 30 tys. zł i przez 180 dni (wersja Premium do 100 tys. zł). Z promocji mogą skorzystać osoby, które w okresie lipiec-grudzień 2018 r. nie posiadały w Pekao rachunku płatniczego lub lokaty. Po upływie promocji środki na Koncie Oszczędnościowym będą oprocentowane według stawek standardowych, podobnie jak środki przekraczające poziom 30 tys. zł w okresie promocji.
  • Promocyjną stawkę 3,0% oferuje również T-Mobile Usługi Bankowe na Koncie Oszczędnościowym, tylko nowym klientom, którzy założą w okresie trwania promocji (do 30 czerwca br.) Rachunek Oszczędnościowy oraz ROR w wariancie Konto Freemium lub Konto Premium. Po zakończeniu promocji oraz dla salda rachunku od 50.000 zł oprocentowanie wynosi WIBID 1M – 0,4 p.p. z 10. dnia kalendarzowego danego mies.
  • Na 3,0% mogą jeszcze liczyć posiadacze Konta Młodzieżowego Click w Toyota Banku, na Koncie Oszczędnościowym Super Click. Jest to jedyne konto, które oferuje tak wysokie oprocentowanie przez cały czas.
  • Oprocentowanie w wysokości 3,0% oferuje także Citi Handlowy tym, którzy otworzą Konto Oszczędnościowe z Kontem Osobistym Citi Priority, zapewnią co miesiąc wpływ min. 8 000 zł lub utrzymają średnie saldo na rachunkach min. 100 000 zł. Promocyjne oprocentowanie 3,0% obowiązuje dla kwoty maksymalnie 70 tys. zł i przez pierwsze 6 miesięcy. Oferta jest dostępna dla osób, które m.in. nie posiadały w Banku Konta Osobistego lub Rachunku Oszczędnościowego od 01.01.2017 r. Do oferty można przystąpić do 30.06.2019.
 
Na kolejnych 12 kontach można liczyć na oprocentowanie niższe niż 3,0%, ale wciąż powyżej poziomu 2,0%. We wszystkich przypadkach są to stawki promocyjne, obowiązujące przez pewien czas. Poniżej propozycje dla oprocentowania 2,7%:
  • 6 edycja promocji dla nowych środków na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku – trwa od 13 marca do 24 kwietnia br. Bank oferuje 2,7% do kwoty 100 tys. zł (0,89% dla pozostałych środków). Oprocentowanie promocyjne trwa przez 3 miesiące od momentu wpłacenia środków, przy czym nowe środki liczone są jako nadwyżka powyżej salda całkowitego z 8 marca br. Można się spodziewać, że bank wprowadzi niedługo 7 edycję.
  • 13 edycja promocji dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit w Millennium - trwa od 31 marca do 25 maja br. Bank oferuje 2,7% do kwoty 100 tys. zł i 1,4% dla nadwyżki. Oprocentowanie promocyjne trwa 92 dni od momentu wpłacenia nowych środków, przy czym nowe środki liczone są jako nadwyżka środków powyżej salda z 12 stycznia. W przeszłości opłacało się przenieść środki z banku do innego tuż przed końcem promocji (obecnie koniec planowany jest na 25 maja), tak by skorzystać z nowej promocji na nowe środki w kolejnych dniach.
  • 2,7% oferuje również Santander Bank na Koncie Systematycznym (do 20 tys. zł). Podwyższone oprocentowanie otrzymują systematycznie oszczędzający posiadacze Konta Jakie Chcę oraz Konta VIP przy opcji automatycznego zasilania konta. Promocja trwa do końca czerwca.

Zespół Analiz Online

TAGI:

konta oszczędnościowe

Popularne


zobacz także

↑ na górę