Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Najlepsze z najlepszych – fundusze do budowy portfela (marzec 2019)

18.04.2019 | Wojciech Kiermacz
Źródło: Shutterstock.com
Przedstawiamy fundusze, które otrzymały najwięcej gwiazdek w Ratingach oraz mają wysokie oceny w naszym comiesięcznym Rankingu Analiz Online 

Jak co kwartał przedstawiamy fundusze „najlepsze z najlepszych” – metoda wyboru jest prosta. Pod uwagę bierzemy dwa kryteria – wysoki Rating Analiz Online (4 lub 5 gwiazdek) oraz wysoka suma ocen rankingowych 12-mies. oraz 36-mies. na koniec marca 2019 roku (w sumie minimum 7). Takich funduszy jest obecnie 33 – o trzy więcej niż jeszcze kwartał temu.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

W segmencie funduszy akcyjnych jest tylko jedna zmiana – pojawił się Investor Akcji Spółek Dywidendowych. Fundusz od dawna miał wysokie oceny w naszym rankingu, ale dopiero w styczniu br., po raz pierwszy w historii, przyznaliśmy mu rating (4 gwiazdki).

Najlepsze


Również w segmencie mieszanym mamy tylko jedną zmianę – do stawki wrócił po krótkiej przerwie Aviva Investors Aktywnej Alokacji. To zasługa poprawy rankingu zarówno 12- jak 36-miesiecznego.

Najlepsze


Zdecydowanie najwięcej roszad nastąpiło w tabeli najlepszych funduszy dłużnych. To pochodna zmian w klasyfikacji, której dokonaliśmy w styczniu tego roku.

Najlepsze


W związku z europejskimi przepisami dotyczącymi funduszy rynku pieniężnego przestaliśmy wyodrębniać segment gotówkowy i pieniężny łącząc go z dłużnym. Przy okazji wydzieliliśmy nowe grupy produktów, aby lepiej odpowiadały polityce inwestycyjnej funduszy, które się w nich znajdują. Na nowo przeliczona została historia ocen rankingowych, tak jakby przeniesione do nowych grup fundusze były w nich od zawsze. Utrzymane zostały również przyznane przez nas ratingi.

W efekcie w tabeli najlepszych z najlepszych pojawiły dwie nowo wyodrębnione grupy – dłużne polskie papiery skarbowe długoterminowe i dłużne polskie uniwersalne długoterminowe. Jednak fundusze, które się w nich znajdują to stali bywalcy naszego zestawienia.

Po raz pierwszy za to w tabeli znalazł się QUERCUS Ochrony Kapitału, który wraz ze zmianami w klasyfikacji został przeniesiony z grupy funduszy mieszanych ochrony kapitału do dłużnych polskich korporacyjnych. Po raz pierwszy od dwóch lat w zestawieniu pojawił się więc fundusz Quercus TFI.

Towarzystwem o największej liczbie funduszy „najlepszych z najlepszych” ponownie jest Union Investment TFI (8). Za nim jest PKO TFI z sześcioma i Investors TFI z pięcioma funduszami w zestawieniu.

Wojciech Kiermacz
Analizy Online

 

TAGI:

wyniki inwestycyjne

zobacz także

↑ na górę