Aviva zarejestrowała fundusz pod PPK

12.04.2019 | Zespół Analiz Online
Źródło: diego matteo muzzini / Shutterstock.com
Aviva Investors TFI to ósma z kolei instytucja, która zarejestrowała fundusz pod PPK.

Fundusz Aviva SFIO PPK został wpisany do rejestru funduszy inwestycyjnych przez Sąd Okręgowy w Warszawie.
Sprawdź listę instytucji pracujących nad PPK [aktualizowaną na bieżąco]

Jest to specjalistyczny fundusz inwestycyjny otwarty z wydzielonymi 8 subfunduszami zdefiniowanej daty - od Aviva PPK 2025 do Aviva PPK 2060. Subfundusze stosują odmienne zasady polityki inwestycyjnej oraz różny poziom ryzyka w zależności od wieku uczestnika. Kolejnym krokiem jest wpisanie programu do ewidencji PPK prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju.

– Po dopełnieniu formalności będziemy mogli prezentować szczegółową ofertę na prowadzenie i zarządzanie środkami pracowników w ramach PPK. Na razie prowadzimy warsztaty i szkolenia dla pracodawców zatrudniających ponad 250 pracowników. Chcemy dotrzeć do połowy firm, aby uzyskać 10% udziału w rynku PPK  – mówi Marek Przybylski, prezes Aviva Investors TFI SA. 

- W Polsce od 2000 roku prowadzimy programy emerytalne dla firm. Mamy więc praktyczną wiedzę o takich programach, popartą długoletnim doświadczeniem. Przy wdrażaniu PPK wykorzystamy też doświadczenia naszych kolegów z rynku brytyjskiego, głównie w zakresie integracji z systemami kadrowymi pracodawców, czy też poprzez udostępnienie aplikacji dla pracodawców i pracowników – dodaje Hubert Szczepanik, dyrektor ds. wsparcia sprzedaży w Aviva Investors TFI.

TAGI:

Aviva Investors TFIPPKprodukty

zobacz także

↑ na górę