Odpalamy nowe analizy.pl! Start już wkrótce!

Podsumowanie tygodnia na rynku funduszy inwestycyjnych (2019-03-22)

22.03.2019 | Wojciech Kiermacz
Źródło: Andrii Symonenko / Shutterstock.com
Nowy dyrektor Departamentu Funduszy w KNF, rekordowe wypłaty z UFK i PKO Finat, który będzie ewidencjonował PPK – to najciekawsze wiadomości mijającego tygodnia na rynku funduszy inwestycyjnych

Departament Funduszy w KNF z nowym dyrektorem


Najpopularniejszą wiadomością tygodnia w naszym serwisie jest informacja o zwolnieniu Marcina Mołdawy ze stanowiska dyrektora Departamentu Funduszy Inwestycyjnych i Funduszy Emerytalnych w Komisji Nadzoru Finansowego. Jego miejsce zajął Piotr Koziński – poinformował rzecznik KNF.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Znamy administratora PPK


PKO Finat i Polski Fundusz Rozwoju podpisały umowę o stworzeniu Systemu Ewidencji PPK - poinformował PFR. System powstanie do 1 lipca 2019 roku. PKO Finat ma na bieżąco agregować informacje z całego rynku PPK, utrzymywać i obsługiwać od strony operacyjnej całą ewidencję PPK.

Rekordowe wypłaty z UFK


W IV kwartale 2018 r. wysokość wypłaconych świadczeń z polis na życie z UFK sięgnęła -3,5 mld zł – wynika z najnowszych danych z Komisji Nadzoru Finansowego. W całym 2018 roku przekroczyła -13 mld zł, czyli najwięcej w historii.

Wpłaty i wypłaty z UFK
 

Fundusze dłużne – nowe porządki


Wraz ze zmianą klasyfikacji funduszy dłużnych na nowo trzeba spojrzeć na fundusze w nowej grupie dłużnych polskich uniwersalnych długoterminowych. W kilku przypadkach zapala się światełko ostrzegawcze. Ale lepszy obraz będziemy mieć po publikacji sprawozdań na koniec 2018 r.
 
Fundusze

Tymczasem zachęcamy do lektury:
Przegląd ratingów funduszy dłużnych uniwersalnych długoterminowych
Zmiany w klasyfikacji funduszy dłużnych i gotówkowych [TABELA]

Likwidacja funduszu – wszystko, co trzeba wiedzieć


Dużą popularnością w mijającym tygodniu cieszył się artykuł: Co oznacza, że fundusz inwestycyjny jest likwidowany? Przeczytamy w nim, z jakiego powodu może zostać otwarta likwidacja, jak przebiega i jakie znaczenie ma dla klientów.

Najlepsze konta oszczędnościowe – marzec 2019


Od niedawna co miesiąc publikujemy ranking najlepszych kont oszczędnościowych. W marcowym zestawieniu najlepsze konta w swojej ofercie miał Getin Bank, Idea, Alior Bank i Bank Pekao.

Najciekawsze z przeglądu prasy:W tym tygodniu w Analizach.player wystąpili:


 
/wk

TAGI:

fundusze dłużneKNFkonta oszczędnościowelikwidacja funduszuPKO BP Finatpodsumowanie tygodniaPPK

zobacz także

↑ na górę