Aviva wprowadzi ofertę PPK poprzez TFI

12.03.2019 | Zespół Analiz Online
Źródło: Cuson / Shutterstock.com

Grupa Aviva zakłada, że ofertę Pracowniczych Planów Kapitałowych wprowadzi należące do grupy TFI. Grupa liczy, że w 2019 rok przyniesie wzrost zysku operacyjnego - poinformował Adam Uszpolewicz, prezes grupy w Polsce.

- Ten rok będzie rokiem PPK, mamy nadzieję, że będziemy znaczącym na nim graczem poprzez nasze TFI. W tej chwili prowadzimy w terenie akcję promocyjną, spotykamy się z przedsiębiorcami i mamy nadzieję, że po ruszeniu tego programu przełoży się to na kontrakty - powiedział Uszpolewicz.

- Będzie bardzo trudno się wyróżnić na tym rynku, produkt będzie miał odgórnie ograniczoną cenę. Wyróżnikiem dla klientów będzie siła marki, jej renoma. Drugim czynnikiem konkurencyjnym będzie oferowane wsparcie - my chcemy odciążyć pracodawców od formalności, wykorzystując do tego serwis MojaAviva - dodał.

Poinformował, że za dystrybucję PPK będą odpowiadać regionalni menedżerowie PPK i agenci sprzedający ubezpieczenia grupowe.

Grupa Aviva ma dwie spółki ubezpieczeniowe joint venture utworzone z Santander Bank Polska. Prezes poinformował, że na rynku PPK będzie z tym bankiem konkurował.

Składka przypisana brutto Aviva TunŻ w 2018 roku wyniosła 1,91 mld zł, czyli była zbliżona do 2017 roku, a wynik finansowy wzrósł do 588 mln zł, z 570 mln zł w 2017 roku. Prezes poinformował, że wyzwaniem dla branży jest cały czas negatywny sentyment wobec produktów o profilu inwestycyjnym.

- Ten segment rynku nie rozwija się, to głównie efekt słabego sentymentu na produkty o charakterze inwestycyjnym. W tym roku zamierzamy poszerzyć ofertę ubezpieczenia ochronnego na życie i zdrowie. Produkt ten będzie miał rozbudowaną opcję ochronną, ale część inwestycyjna będzie opcjonalna - powiedział Uszpolewicz.

Zysk operacyjny grupy Aviva w Polsce w 2018 roku wzrósł 8 proc. rdr do 956 mln zł. Wartość nowego biznesu w ubezpieczeniach na życie wyniosła 279 mln zł i była zbliża do wyniku za 2017 roku.

Za: PAP

TAGI:

Aviva Investors TFIprodukty

zobacz także

↑ na górę