Powiew wiosny w funduszach

08.03.2019 | Zespół Analiz Online
Z wstępnych szacunków wynika, że po pięciu miesiącach z ujemnym bilansem sprzedaży, w lutym przeważyły napływy do funduszy

Za nami kolejny udany miesiąc na globalnych rynkach akcji, którym sprzyjała odwilż w negocjacjach handlowych pomiędzy USA i Chinami. Widać także odwilż w napływach do funduszy. Z wstępnych szacunków wynika, że bilans sprzedaży do funduszy detalicznych 33 TFI wyniósł w lutym blisko +0,4 mld zł.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.


Do poprawy wyników przyczyniły się fundusze dłużne, do których klienci wpłacili znacznie ponad +0,4 mld zł netto. Wśród nich najwięcej środków pozyskały PKO Obligacji Długoterminowych (Parasolowy FIO) – najwięcej ze wszystkich funduszy, NN Obligacji (NN FIO) oraz Allianz PIMCO Emerging Markets Bond (Allianz SFIO). Większość pozostałych segmentów rynku zakończyła miesiąc na lekkim minusie.

Na 33 towarzystwa (brakuje jeszcze danych z 4 mniejszych instytucji) w 15 bilans sprzedaży był dodatni. Podobnie jak w styczniu najwięcej środków pozyskało NN Investment Partners TFI (+190 mln zł). Drugie miejsce zajęło TFI Allianz Polska (+117 mln zł), a trzecie TFI PZU (+88 mln zł). Największy odpływ środków z funduszy detalicznych odnotowało natomiast Skarbiec TFI (-185 mln zł).

Analizy Online

TAGI:

saldo wpłat i wypłatwartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę