Liczba klientów funduszy inwestycyjnych (grudzień 2018)

22.02.2019 | Zespół Analiz Online
Źródło: Analizy Online
W ostatnim kwartale 2018 r. liczba klientów TFI po raz kolejny wzrosła – zainteresowanie usługami oferowanymi przez krajowe towarzystwa rośnie systematycznie od ponad dwóch lat

Kolejny kwartał można zaliczyć do udanych. Według zgromadzonych przez nas danych, przez trzy ostatnie miesiące ub.r. liczba klientów funduszy inwestycyjnych zwiększyła się o ok. +18 tys. osób. Na koniec 2018 jednostki i certyfikaty w 20 monitorowanych przez nas towarzystwach posiadało ok. 2,32 mln osób (warto przy tym pamiętać, że jedna osoba może być klientem kilku TFI). W całym minionym roku grono klientów krajowych towarzystw poszerzyło się o prawie +125 tys. osób, to jeden z lepszych wyników w ostatnich latach.
 
Rosnące grono osób korzystających z usług TFI to po raz kolejny w dużej mierze efekt przyrostu liczby klientów największego polskiego TFI. W czwartym kwartale niezmiennie najwięcej inwestorów pozyskało PKO TFI. Od października do grudnia ub.r. w produkty tego TFI zdecydowało się zainwestować ponad 23 tys. nowych osób (netto). Warto zauważyć, że PKO TFI było jedynym towarzystwem bankowym, które zdołało pozyskać nowych inwestorów w IV kwartale.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Liczba klientów funduszy inwestycyjnych - grudzień 2018

Ostatni kwartał ub.r. był także bardzo udany dla dwóch towarzystw z grup ubezpieczeniowych – grono inwestorów korzystających z ich usług poszerzyło się o kilkanaście tysięcy osób. Kolejny kwartał z rzędu dobrze radziło sobie także NN Investment Partners TFI – przyrost liczby klientów wyniósł ponad +1,3 tys. osób.

W ujęciu rocznym najwięcej klientów pozyskało PKO TFI. W fundusze towarzystwa zaczęło inwestować +76 tys. nowych osób, a łączna liczba klientów przekroczyła poziom 580 tys. Na drugim miejscu znalazło się Union Investment TFI, które pozyskało ok. +43 tys. klientów, a ich łączna liczba wyniosła na koniec roku ponad 153 tys. Podium zamyka Investors TFI z przyrostem przekraczającym +16 tys. inwestorów – na koniec 2018 r. z usług TFI korzystało łącznie 116 tys. klientów.

Zespół Analiz Online    

TAGI:

liczba klientów NN Investment Partners TFIPKO TFIUnion Investment TFI

zobacz także

↑ na górę