Najlepsze konta oszczędnościowe – luty 2019

12.02.2019 | Zespół Analiz Online
Źródło: Chones / Shutterstock.com
Najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym oferuje Getin Bank (3,5%). W sumie na co najmniej 2% można liczyć w ponad 20 różnych przypadkach

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Getin Bank oferuje 3,5% na Koncie Oszczędnościowym w dwóch wariantach. Oferta specjalna „Bonus za aktywność – III edycja” skierowana jest do klientów, którzy nie posiadali Konta Osobistego między majem 2017 roku a listopadem 2018 r. i takie konto otworzą, zapewniając wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1 000 zł mies. oraz wyrażą odpowiednie zgody marketingowe. Wysoka stawka 3,5% obowiązuje przez 12 miesięcy i tylko dla kwoty maksymalnie 10 tys. zł. Z kolei oferta specjalna „Na nowe środki” – XVII edycja skierowana jest do klientów, którzy posiadają już Konto Oszczędnościowe, ale także i Konto Osobiste, oraz wpłacą nowe środki między 4 lutym a 3 marca br. W tym przypadku mamy krótszy okres obowiązywania wyższej stawki – 5 miesięcy, ale i wyższy limit kwotowy – do 400 tys. zł. Po zakończeniu okresu promocji oprocentowanie środków spada do standardowego przedziału (obecnie jest to 0,85%-1,25% w skali roku w zależności od kwoty).
 
Na kolejnym miejscu zestawienia znalazło się Konto Idealnie Proste z Idea Banku. W ramach promocji „Zyskaj więcej” z kontem otwartym w okresie przystąpienia do promocji można zyskać nawet 3,20% w skali roku. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje tylko wtedy, gdy wartość środków na koncie nie przekracza 20 tys. zł i jest naliczane tylko do końca marca. Dla wyższych kwot obowiązują stawki 2,5% (do 200 tys. zł), 2,2% - do 1 mln zł oraz 1,1% dla kwot pow. 1 mln zł. Po zakończeniu okresu promocji środki zgromadzone na koncie objęte będą oprocentowaniem standardowym w wysokości 1,10% w skali roku.

Najlepsze

Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,0% w skali roku znajdziemy w czterech bankach: Alior Banku, Banku Pekao, Toyota Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Alior Bank w grudniu zeszłego roku wydłużył o rok obowiązywanie jednego z bonusów do klasycznego Konta Jakże Osobistego. Jednym z nich jest oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w wysokości 3,0%, które obowiązuje do końca tego roku. Stawka dotyczy tylko kwot do 20 tys. zł. Standardowe oprocentowanie ustalane jest w oparciu o stawkę WIBID1M pomniejszoną o 0,5 p.p.

W Banku Pekao również można liczyć na oprocentowanie 3,0% w skali roku, ale tylko w okresie promocji. Klienci, którzy do końca kwietnia otworzą Konto Oszczędnościowe razem z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiżowym mogą liczyć na wyższe oprocentowanie 3,0% dla kwot do 30 tys. zł i przez 180 dni (wersja Premium do 100 tys. zł). Z promocji mogą skorzystać osoby, które w okresie lipiec-grudzień 2018 r. nie posiadały w  Pekao rachunku płatniczego lub lokaty. Po upływie promocji środki na Koncie Oszczędnościowym będą oprocentowane według stawek standardowych, podobnie jak środki przekraczające poziom 30 tys. zł w okresie promocji.

Promocyjną stawkę 3,0% oferuje również T-Mobile Usługi Bankowe na Koncie Oszczędnościowym, ale tylko nowym klientom, którzy założą w okresie trwania promocji (do 31 marca 2019 r.) Rachunek Oszczędnościowy oraz ROR w wariancie Konto Freemium lub Konto Premium. Po zakończeniu promocji oraz dla salda rachunku od 50.000 zł oprocentowanie wynosi WIBID 1M – 0,4 p.p. z 10. dnia kalendarzowego danego mies.

Na 3,0% mogą jeszcze liczyć posiadacze Konta Młodzieżowego Click w Toyota Banku, na Koncie Oszczędnościowym Super Click.

/aol

TAGI:

konta oszczędnościowe

zobacz także

↑ na górę