Samer Masri powołany do zarządu Aegon PTE

31.01.2019 | AEGON PTE
Samer Masri został powołany przez akcjonariusza Aegon PTE S.A. do pełnienia funkcji Członka Zarządu tej spółki odpowiedzialnego za obszar inwestycyjny

- Aegon PTE w ostatnim czasie podjęło decyzję o włączeniu się w program Pracowniczych Planów Kapitałowych, co oznacza dla spółki nowe wyzwania organizacyjne. Stworzenie oferty PPK i związanych z tym nowych funduszy zdefiniowanej daty w formie dobrowolnych funduszy emerytalnych będzie wiązało się z koniecznością przygotowania i wdrożenia dla nich zasad polityki inwestycyjnej. Mam nadzieje, że wieloletnie doświadczenie Samera w zarządzaniu długoterminowym portfelem emerytalnym pomoże nam skutecznie zrealizować to zadanie - mówi Ludmiła Falak-Cyniak, prezes zarządu Aegon Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego S.A.

Samer Masri ma 20-letnie doświadczenie w branży finansowej. Z Aegon związany jest od ponad 11 lat. W Aegon Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym zajmował kolejno stanowiska analityka, współzarządzającego portfelem akcyjnym, a potem Dyrektora Departamentu Zarządzania Aktywami. Odpowiadał m.in. za realizację polityki inwestycyjnej Aegon OFE, alokację aktywów funduszu, koordynację pracy zespołu zarządzających i analityków a także przygotowanie procedur i dokumentowanie decyzji inwestycyjnych. Wcześniej pracował m.in. jako analityk w Domu Inwestycyjnym BRE Banku S.A., Urzędzie Regulacji Energetyki i PTE DOM. Samer Masri jest z wykształcenia doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym, posiada też licencję analityka finansowego (CFA).

Samer Masri rozpocznie pełnienie funkcji po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

TAGI:

AEGONzmiany we władzach, akcjonariat

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę