Trigon nie przenosi funduszy do Skarbca

28.01.2019 | Zespół Analiz Online
Źródło: Sergey Nivens / Shutterstock.com
Przeniesienie funduszy Trigonu do Skarbca nie ma większego sensu – powiedział "Parkietowi" Piotr Bień, wiceprezes Trigon TFI

W sierpniu 2018 roku Skarbiec TFI podpisał umowę o strategicznej współpracy z Trigon TFI, po tym jak podmiot z grupy Trigon nabył jedną trzecią akcji Skarbca. Strony ogłosiły wówczas zamiar przejęcia przez Skarbiec zarządzania portfelami pięciu wybranych funduszy Trigona. Ostatecznie w grudniu przeniesiono tylko jeden fundusz - Trigon Globalni Liderzy Wzrostu FIZ. Do Skarbca przeszli też zarządzający funduszem Michał Cichosz oraz Tomasz Piotrowski.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

W międzyczasie wiele się jednak zmieniło. Jeszcze w październiku w Trigon TFI zmienił się zarząd. Miejsce Marka Jurasia i Pawła Burzyńskiego zajęli Ryszard Czerwiński, Marcin Morel oraz Jakub Rajchman, do których w listopadzie dołączył Piotr Bień (jako wiceprezes). Z kolei na początku grudnia akcjonariusze Grupy Trigon sprzedali swoje udziały w spółce AORAM posiadającej 32,99% akcji Skarbiec Holding.

Obecnie nie mamy żadnych powiązań ani wpływu na działalność Skarbca. (…) Czas pokazał, że jedyny fundusz, którego zarządzanie zostało przeniesione do Skarbca, nie uchronił się przed umorzeniami. (…) W tej sytuacji kontynuacja tego modelu działania nie ma większego sensu, koncentrujemy się w pełni na naszym towarzystwie – powiedział Piotr Bień "Parkietowi".

Aktywa zgromadzone w funduszach Trigon TFI

W sumie do Skarbca miało być przeniesionych 5 funduszy. Poza Trigon Globalni Liderzy Wzrostu FIZ miały to być:
  • Trigon Medycyny i Innowacji FIZ,
  • Globalny Fundusz Medyczny FIZ,
  • Trigon Stabilny Dochód FIZ,
  • Trigon Obligacji Plus FIZ.

Za: Parkiet (2019-01-28), Andrzej Pałasz, Trigon nie przenosi już swoich funduszy

TAGI:

Trigon TFIwartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę