Konferencja Klubu Kobiet Rynku Finansowego

22.11.2018 | Zespół Analiz Online
W czwartek, 29 listopada w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w godzinach 16-19 odbędzie się czwarta odsłona Klubu Kobiet Rynku Finansowego

Na rynku istnieje wiele inicjatyw poświęconych roli kobiet w biznesie, czy ogólnie, w organizacji. Jak dotąd nie było jednak projektu poświęconego stricte kobietom na rynku finansowym. Ta potrzeba była już od dawna sygnalizowana i jej realizacji podjęły się trzy instytucje: Giełda Papierów Wartościowych, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz CFA Society Poland. Te trzy podmioty podpisały stosowne porozumienie, które powołało Klub Kobiet Rynku Finansowego.

Klub ma charakter nieformalny, jego działalność polega na organizowaniu konferencji, spotkań w gronie zainteresowanych tematyką różnorodności w instytucjach rynku finansowego. Podejmowane działania mają na celu wspieranie kobiet w dążeniu do realizacji swoich planów zawodowych w obszarze finansów, budowanie wartościowej przestrzeni do wymiany myśli i poglądów oraz promowanie sektora finansowego, jako miejsce pracy. Organizatorzy bardzo chcieliby, by również mężczyźni włączyli się aktywnie w działania Klubu, dlatego wśród prelegentów z Polski i zagranicy obok pań występują również menedżerowie.

Najbliższe spotkanie, 29 listopada to już czwarta odsłona Klubu, gdzie w nieco dłuższej formule spotka się po raz kolejny około 150 osób zatrudnionych na rynku finansowym lub planujących budowę swojej ścieżki zawodowej w tym właśnie kierunku. Podobnie jak poprzednio, zaproszeni prelegenci poruszą tematykę interesującą z punktu widzenia profilu przedsięwzięcia.

W programie są również dwa panele dyskusyjne: „Wrażliwość społeczna w świecie korporacyjnym” oraz „Zmiany i transformacje – rola kobiet w organizacji”. Warto, byśmy uświadomili sobie, że długookresowe działania niekoniecznie związane z główną linią biznesową firmy czy przedsiębiorstwa są równie ważne w kontekście satysfakcji z pracy i możliwości zapewnienia rozwoju wszystkim pracownikom. Wrażliwość społeczna powinna być również kształtowana, wspierana i rozwijana równolegle do rozwoju kariery stricte zawodowej.

Drugi z poruszanych tematów nad jakim będą dyskutować paneliści odpowie na pytanie, jaka jest rola kobiet w organizacji. Stereotypowe kobiece i męskie role i zawody odchodzą pomału do historii, coraz częstsze są natomiast mieszane zespoły pracowników. Dla firm oznacza to zarówno potencjalne konflikty, jak i możliwość wykorzystania odmiennego potencjału swoich pracowników. Czy pracodawcy potrafią to wykorzystać? Od czego zależy szybkość i sprawność dostosowania się organizacji do dynamicznych zmian otoczenia – jak to wpływa na strukturę i hierarchię organizacyjną? Czy stwierdzenie, że kobiety posiadają umiejętności komunikacyjne i wrodzoną wrażliwość na szereg czynników zewnętrznych których poprawne odczytanie i zrozumienie umożliwia właściwą reakcję, co warunkuje rozwój biznesu jest uzasadnione?

Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukać między innymi:
  • dr Agnieszka Kossowska, wykładowca Politechniki Opolskiej, ambasadorka Konwencji ONZ,
  • dr Katarzyna Sekścińska, adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej UW,
  • Olga Grygier-Siddons, CEO PwC w Europie Środkowo-Wschodniej,
  • Lidia Jabłonowska-Luba, mBank/CRO oraz wiele innych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji na konferencje pod linkiem:  https://klub-kobiet.izfa.pl/

TAGI:

IZFiA

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę