Adam Jenkins nowym prezesem Pekao TFI

09.07.2018 | Zespół Analiz Online
Źródło: BrAt82 / shutterstock.com
Celem zmian jest rozwój oferty produktowej i zwiększenie aktywów funduszy zarządzanych przez Pekao TFI

W dniu 5 lipca 2018 rada nadzorcza Pekao TFI odwołała z zarządu spółki prezesa zarządu Krzysztofa Lewandowskiego i wiceprezesa zarządu nadzorującego pion zarządzania aktywami Petera Bodisa. Rada nadzorcza podziękowała im za wiele lat pracy i dotychczasowy wkład w rozwój TFI. W spółce pozostał wiceprezes zarządu Tomasz Orlik, nadzorujący pion operacyjny.
Na stanowisko prezesa zarządu został powołany Adam Jenkins.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Celem zmian jest rozwój oferty produktowej i zwiększenie aktywów funduszy zarządzanych przez Pekao TFI.

– Obejmując stery w Pekao TFI, chciałbym zaszczepić w naszej organizacji pozytywną energię i śmiałe spojrzenie w przyszłość. Pomoże mi w tym moje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w międzynarodowym środowisku inwestycyjnym, które w połączeniu z potencjałem tej firmy może stanowić doskonały impuls do jej dalszego dynamicznego rozwoju – podkreśla Adam Jenkins.

Jak dodaje prezes Pekao TFI, rozwój towarzystwa będzie oparty na solidnych fundamentach, takich jak zaufanie naszych klientów, najwyższe standardy obsługi i innowacyjne produkty inwestycyjne.

– W ścisłej współpracy z Bankiem Pekao S.A. będziemy sukcesywnie i dynamicznie rozwijać ofertę produktów inwestycyjnych Pekao TFI S.A. Chciałbym jeszcze bardziej wykorzystać potencjał TFI w budowaniu bliższych relacji z Bankiem Pekao S.A., zarówno w segmencie bankowości prywatnej, detalicznym, jak i dla klientów instytucjonalnych. Wychodząc naprzeciw coraz bardziej wyrafinowanym oczekiwaniom naszych wspólnych klientów, rozbudowana oferta Pekao TFI, dzięki stosownej modernizacji i aktualizacji, będzie jeszcze lepiej dostosowana do ich potrzeb. Naszym wspólnym celem jest osiąganie dobrych wyników inwestycyjnych niezależnie od panującej koniunktury rynkowej – komentuje. 

Adam Jenkins posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie finansów i zarządzania aktywami, które uzyskał w firmach działających zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych.

Źródło: Pekao TFI.

TAGI:

zmiany we władzach, akcjonariat

zobacz także

↑ na górę