Sebastian Buczek i Marek Rybiec zacieśniają współpracę
09.03.2018 | Anna Zalewska
Giełdowe towarzystwo Sebastiana Buczka nabyło 2173 udziały w spółce Netfund.pl sp. z o.o. za łączną wartość ponad 34 tys. złotych. Po podwyższeniu kapitału zakładowego stanowi to 10,6% udziału w spółce. Ta transakcja oznacza zacieśnienie współpracy pomiędzy Buczkiem a Markiem Rybcem, obecnie prezesem Netfund

Dla nas jest to bardzo ważny inwestor finansowy, ale również liczymy mocno na wsparcie merytoryczne z jego strony. Chcemy, aby idąc śladem Quercus TFI, najważniejszymi udziałowcami naszej firmy byli pracownicy oraz doradcy oraz aby docelowo nasza spółka debiutowała na warszawskiej giełdzie  mówi Marek Rybiec prezes Netfund.pl, wcześniej związany ze Skarbcem TFI (jako prezes) oraz Xelionem, jednym z największych dystrybutorów produktów inwestycyjnych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

– W dobie MIFID-u 2 oraz zawężającej się oferty w wielu bankach, Netfund będzie oferował najlepsze rozwiązania inwestycyjne na rynku w ramach wyselekcjonowanej, otwartej architektury – dodaje.

Znamy Marka od wielu lat. Z sukcesem współtworzył Xelion i Skarbiec. Mamy nadzieję, że z takim doświadczeniem i uczciwym podejściem będzie w stanie rozwinąć nowy biznes w obszarze dystrybucji – komentuje Sebastian Buczek prezes Quercus TFI.

Z niepokojem obserwujemy zachowania największych dystrybutorów funduszy w ostatnich miesiącach. Pod pretekstem implementacji MiFID II dystrybutorzy, a w szczególności banki, zaczynają coraz bardziej koncentrować się na sprzedaży rozwiązań własnych TFI. Interes klientów schodzi na drugi plan. Liczy się kwestia maksymalizacji dochodu banku dodaje.
 
Czytaj także: Sebastian Buczek o MiFID II: banki znalazły sobie dobrą wymówkę

W kolejnych miesiącach planowane są kolejne podwyższenia kapitału, do których zaproszone zostały instytucje finansowe, w tym TFI oraz inwestorzy prywatni.

Netfund to dystrybutor funduszy inwestycyjnych, który oferował fundusze m.in. na platformie internetowej. Od września zeszłego roku dostęp online do systemu Netfund.pl został jednak wyłączony.

/az

TAGI:

Quercus TFISebastian Buczek

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę