Trwa emisja certyfikatów Mount Finansowania Przedsiębiorstw FIZAN
14.02.2018 | Zespół Analiz Online
Mount TFI rusza z ofensywą produktową. Oferuje klientom fundusz typu „private debt”

Mount TFI pojawiło się na rynku w kwietniu ub.r. zastępując Penton TFI. Pierwsze miesiące działalności upłynęły pod znakiem zmian, a teraz towarzystwo rusza ze sprzedażą nowych produktów. Od 7 do 23 lutego trwa emisja certyfikatów funduszu Mount Finansowania Przedsiębiorstw FIZAN.

Jest to fundusz dłużny, który skupia się na finansowaniu przedsiębiorstw w formule „private debt”. Oznacza to dwustronną transakcję, w której przedsiębiorstwo pozyskuje finansowanie poprzez emisję obligacji, których jedynym nabywcą jest fundusz.

Jak wyjaśnia Michał Ferenc, zarządzający funduszami w Mount TFI, dla Funduszu i jego uczestników, główne korzyści płynące z tej formy finansowania to bezpośredni wpływ na strukturę transakcji i dokumentację finansowania i zabezpieczeń. Ponadto, bezpośredni kontakt ze spółką, przekłada się na lepszy monitoring w trakcie trwania inwestycji.

Mount Finansowania Przedsiębiorstw FIZAN jest funduszem typu „blended”, inwestującym w różne klasy ryzyka – dług typu senior, mezzanine, quasi equity. Oportunistyczne podejście do ryzyka i okazji inwestycyjnych ma skutkować wyższą stopą zwrotu funduszu. Targetowana przez Fundusz wielkość pojedynczej transakcji to kwota z przedziału 3-10 milionów złotych oraz okres finansowania 1-3 lata.

/aol

TAGI:

Mount TFI

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę