Najważniejsza konferencja na rynku funduszy – sprawdź agendę 8. Fund Forum Analiz Online

10.01.2018 | Zespół Analiz Online
Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8. Fund Forum Analiz Online. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie

Państwa gośćmi będzie ok. 20 ekspertów z Polski i zagranicy, którzy podzielą się swoją wiedzą w 4 panelach dyskusyjnych i 3 prelekcjach. W konferencji weźmie udział m.in. prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Vistula oraz Rafał Dobrowolski – jeden z najlepszych zarządzających funduszami w Polsce.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

Na skróty:
Cel Fund Forum pozostaje niezmienny – stworzyć największą platformę wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z tematyką finansów, w szczególności inwestowania za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych. Agenda została stworzona z myślą o doradcach finansowych oraz osobach zajmujących się dystrybucją produktów inwestycyjnych. Nie zabraknie tematów, które bezpośrednio związane są z przyszłością tej branży. Poza tym, zaproszeni eksperci powiedzą, w co teraz warto inwestować.

PPKapitalna emerytura - czy rozwiąże problem?
To może być prawdziwa rewolucja w systemie emerytalnym. Pracownicze Plany Kapitałowe i nowe IKZE to szansa na wzrost zainteresowania Polaków tematyką inwestowania w fundusze. Zaproszeni eksperci podejmą próbę oceny założeń reformy emerytalnej i powiedzą, jak ich zdaniem będzie funkcjonować system po jej wprowadzeniu. Przedstawią również swoje pomysły na pewną i dostatnią emeryturę.

Fundusz na całe życie - czy to możliwe?
Rynek funduszy cyklu życia w Polsce dopiero raczkuje. Wkrótce to się jednak zmieni. Produkty te staną się filarem pracowniczych planów kapitałowych, które będzie musiała utworzyć większość pracodawców. Sprawdzimy, jak sobie radzą tego typu produkty oraz czy mają szansę konkurować z tradycyjnymi funduszami. Odpowiemy na pytanie, jakie cele mogą osiągać klienci inwestując w fundusze cyklu życia.

#Fintech zmienia rzeczywistość - przywitaj się z robotem
Jedni twierdzą, że rozwój technologii blockchain przyniesie wzrost zaufania zwykłych ludzi do instytucji finansowych. Inni wieszczą, że skończy się to katastrofą globalnych rynków. Podobnie jest w przypadku sztucznej inteligencji. Nie da się jednak ukryć, że zmiany w wielu dziedzinach życia, zwłaszcza finansów, nadchodzą wielkimi krokami. Jak za 10 lat będzie wyglądała bankowość i sprzedaż produktów inwestycyjnych? Czy klienci na tym zyskają?

MiFID II - ewolucja, rewolucja czy nieporozumienie
Najważniejsza od lat zmiana dotycząca funkcjonowania rynków instrumentów finansowych staje się faktem. Już niedługo zacznie obowiązywać dyrektywa MiFID II. Zaproszeni eksperci podejmą dyskusję o tym, jak wygląda proces jej wprowadzenia i jakie są pierwsze wnioski. Odpowiedzą również na pytanie, jak zmieniła się codzienna praca doradców oferujących produkty inwestycyjne od momentu wejścia dyrektywy w życie i jaki wpływ może mieć na obsługę klientów.

Sektor technologiczny - czy możliwa jest powtórka z bańki internetowej?
Akcje największych globalnych spółek technologicznych wzbudzają wśród inwestorów sporo kontrowersji. Jedni uważają je za znacznie przewartościowane. Inni sądzą, że ich wyceny są uzasadnione. W tym wystąpieniu odpowiemy na pytanie, jak jest w istocie. Porównamy obecną hossę na Wall Street do tej zakończonej pęknięciem bańki internetowej na początku tego wieku. Podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie, czy rynkom grozi powtórka z historii. Na koniec sprawdzimy, jakie są perspektywy dla globalnego rynku akcji w kontekście rozwoju sektora technologicznego.

Portfel inwestycyjny na 2018 r. - gdzie możesz zarobić najwięcej?
Zsynchronizowany wzrost gospodarczy, rosnąca inflacja i początek końca ery niskich stóp procentowych. Do tego ósmy rok hossy na amerykańskim rynku akcji i zagrożenia natury geopolitycznej – od tego wszystkiego inwestor może dostać zawrotu głowy. Zaproszeni eksperci z Polski i zagranicy postarają się pomóc odnaleźć w tym środowisku. Każdy z nich przedstawi swój proponowany portfel inwestycyjny na 2018 rok.

Fund Forum Analiz Online to skondensowana dawka wiedzy na najbardziej aktualne tematy branżowe i rynkowe. Bądź wśród 600 gości i dowiedz się, jak będzie wyglądać rynek po przełomowych zmianach.

Dziś ruszamy z regularną sprzedażą biletów. Do 31 stycznia cena biletu wynosi 700 zł netto, a od 1 lutego -  800 zł netto. Przy zakupie powyżej 5 dajemy możliwość negocjacji ceny. Zapisy są dostępne na stronie www.fundforum.pl.

Zespół Analiz Online

TAGI:

Fund Forum

zobacz także

↑ na górę