Mark Mobius odchodzi na emeryturę. Wspominamy jego występ na Fund Forum

08.01.2018 | Zespół Analiz Online
Mark Mobius, znany inwestor specjalizujący się w rynkach wschodzących, po ponad 30 latach we Franklin Templeton Investments odejdzie z końcem stycznia na emeryturę – poinformowała spółka w komunikacie

Mark Mobius, który ma obecnie 81 lat, od 1987 do 2016 roku kierował zespołem zarządzających na rynkach wschodzących w Franklin Templeton. Ojciec rynków wschodzących, bo tak nazywa się Marka Mobiusa, jest autorem licznych książek, w tym: Trading with China, The Investor's Guide to Emerging Markets, Mobius on Emerging Markets, Passport to Profits, Equities - An Introduction to the Core Concepts, Mutual Funds - An Introduction to the Core Concept, Foreign Exchange - An Introduction to the Core Concepts, Bonds - An Introduction to the Core Concepts, Mark Mobius - An Illustrated Biography and The Little Book of Emerging Markets.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

W roku 2006 dr Mark Mobius znalazł się w rankingu „Top 100 Most Powerful and Influential People” magazynu Asiamoney. Napisano o nim, że „…szczyci się jedną z najlepszych opinii spośród wszystkich inwestorów z regionu i przez wielu ludzi z branży finansowej jest postrzegany jako jeden z inwestorów o największych osiągnięciach na przestrzeni ostatnich 20 lat. Pomimo trudnego okresu kryzysu finansowego sprzed 9 lat, nadal cieszy się uznaniem w świecie inwestycji, wyznaczając kierunki, w których płyną inwestycje warte miliardy dolarów.”

Dr Mark Mobius jest absolwentem Boston University oraz posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie ekonomii i nauk politycznych Massachusetts Institute of Technology.

Mobius ostatni raz odwiedził Polskę w marcu ubiegłego roku. Przyjął nasze zaproszenie i wziął udział w konferencji Fund Forum, gdzie przedstawił prezentację dotyczącą prognoz dla rynków wschodzących. Sala konferencyjna Hotelu Hilton pękała w szwach. Na jego występ trzeba było dostawić kilkadziesiąt krzeseł. 
Mark Mobius udzielił nam również wywiadu, w którym podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian, jakie zaszły w polskiej gospodarce na przestrzeni ostatniej dekady./aol

TAGI:

Franklin Templeton InvestmentsMark Mobiuszmiany zarządzajacych

zobacz także

↑ na górę