Aktywa zagranicznych funduszy inwestycyjnych (wrzesień 2017)
30.11.2017 | Zespół Analiz Online
Źródło: Analizy Online
pobierz plik: pdf

Przez ponad rok aktywa funduszy zagranicznych utrzymywały się w wąskim przedziale 5,5-5,7 mld zł. W trzecim kwartale nastąpił przełom i wartość zgromadzonych środkó zbliżyła się do 6,0 mld zł

W ciągu trzech miesięcy aktywa wzrosły o +0,4 mld zł, a dynamika sięgnęła +6,7%. Gdy weźmiemy pod uwagę wyceny w dolarach (który w tym czasie nieco się osłabił względem PLN), to obraz jest jeszcze lepszy. Wartość aktywów wzrosła o ponad +8,3% do 1,64 mld USD. Po niezłym II kwartale, w którym klienci wpłacili do funduszy zagranicznychponad +0,1 mld zł netto, w trzecim kwartale saldo wpłat i wypłat szacujemy na ok. +160 mln zł.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.


Wzrost aktywów odnotowały trzy z pięciu segmentów rynku. Najwięcej, bo o ponad +0,2 mld zł wzrosła wartość aktywów funduszy akcyjnych. Wśród nich wyróżniło się kilka rozwiązań akcji globalnych, inwestujących na rynkach wschodzących, bądź akcji surowcowych. Aktywa zgromadzone w funduszach dłużnych wzrosły w ciągu trzech miesięcy o ponad +120 mln zł, a mieszanych o ponad +52 mln zł.


Zespół Analiz Online

Zaprezentowane w raporcie aktywa pochodzą od instytucji zagranicznych, których tytuły uczestnictwa były dystrybuowane na podstawie notyfikacji Komisji Nadzoru Finansowego, oraz w wyniku sprzedaży poprzez ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

TAGI:

aktywa funduszy zagranicznychraportwartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę