Wysokie stawki, rzetelność, dobre narzędzia
04.12.2017 | Artykuł sponsorowany
Rozmowa z Adamem Kozłowskim, dyrektorem Regionu Podlaskiego F-Trust SA.

- Spotykamy się w placówce F-Trust w Białymstoku, w sąsiedztwie Pałacu Branickich. Prestiżowe miejsce.

- To prawda. To ścisłe centrum Białegostoku i bez wątpienia najpiękniejsza część miasta. Tak wyglądają placówki F-Trust, jednego z największych niezależnych dystrybutorów produktów inwestycyjnych w Polsce. W naszej ofercie jest ponad tysiąc funduszy inwestujących na wszystkich najważniejszych rynkach na świecie i we wszystkie najważniejsze aktywa.
 
Zobacz placówkę F-Trust w Białymstoku >

- Pracujesz w F-Trust już dość długo, przyszedłeś, gdy firma była mniejsza.
- Tak, w tym czasie dokonaliśmy ogromnego skoku. Związałem się z F-Trust, bo po odejściu z dużego korporacyjnego banku, w którym zajmowałem się obsługą zamożnych klientów, uznałem, że muszę mieć w swojej ofercie zagraniczne fundusze inwestycyjne. Obsługiwałem wielu klientów i wiedziałem, że część ich portfeli musi być uzupełnionych w fundusze inwestujące poza Polską. Na rynkach zagranicznych był większy potencjał, większa możliwość zarobienia pieniędzy. Poza tym, zagraniczne fundusze pozwalały zdywersyfikować portfele moich klientów, a ponieważ chciałem pracować z moimi klientami przez długie lata, zdawałem sobie sprawę, że muszę zrobić wszystko, aby byli jak najbardziej zadowoleni. A klient, co naturalne, oczekuje satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji. Dostęp do funduszy inwestujących za granicą był więc niezbędny. F-Trust już wówczas oferował wiele możliwości produktowych i to był magnes, który mnie do tej firmy przyciągnął.

- Od tego czasu spółka mocno się rozwinęła…
- To prawda, ale to co mnie wówczas zachwyciło, czyli model biznesowy, nastawienie na klienta, rzetelność zarówno wobec inwestorów, jak i osób współpracujących z F-Trust, pozostały niezmienne. Wchodziłem do F-Trust ostrożnie, małymi krokami, przez wiele miesięcy tylko współpracowałem ze spółką jako lokalny dystrybutor funduszy. Z przyjemnością odkryłem jednak, i to się przez wszystkie te lata potwierdziło, że F-Trust jest bardzo transparentny jeśli chodzi o rozliczenia ze swoimi współpracownikami. A to w tym biznesie jest bardzo istotne. Po drugie, spółka zawsze płaciła dobre stawki, ale w ostatnich miesiącach, w związku ze strategią dynamicznego rozwoju, te stawki jeszcze wzrosły i są bodaj najwyższe na polskim rynku.

- Pieniądze są istotne, ale warto też wspomnieć, że dzięki uruchomieniu Platformy Funduszy, współpraca osób sprzedających fundusze inwestycyjne z F-Trust stała się jeszcze łatwiejsza.

- Platforma Funduszy to kapitalne, proste w obsłudze, intuicyjne i bardzo wydajne narzędzie. Jest to narzędzie przeznaczona przede wszystkim dla klientów, ale znakomicie sprawdza się również w obsłudze partnerów biznesowych F-Trust. Z punktu widzenia lokalnego partnera największą zaletą Platformy Funduszy jest ograniczenie do absolutnego minimum całej „papierologii”, z którą mamy do czynienia przy sprzedaży funduszy inwestycyjnych. Dzięki Platformie Funduszy zamiast wypełniać tony dokumentów można się skupić na budowaniu relacji z klientami i poszukiwaniu nowych. Krótko mówiąc – na rozwoju własnego biznesu. Platforma powoduje, że opłaca się – dzięki temu, że obsługa klienta jest szybsza niż w tradycyjnym modelu – zabiegać również o mniej zamożnych klientów, a dzięki temu stabilizować i rozwijać swój biznes.
 
Dowiedź się więcej o Platformie Funduszy:
dla klientów indywidualnych > dla współpracowników >
 
- Zaletą F-Trust jest także merytoryczna opieka nad osobami sprzedającymi fundusze inwestycyjne we współpracy z F-Trust.

- Anna Švarcová - dyrektor rozwoju rynku, przejeżdża miesięcznie po Polsce tysiące kilometrów odwiedzając współpracujące z F-Trust firmy i szkoli ich pracowników z zakresu produktów, zasad compliance, aspektów prawnych, oczywiście również z obsługi Platformy Funduszy. F-Trust organizuje również spotkania z zarządzającymi funduszami inwestycyjnymi, co znacząco zwiększa wiedzę zarówno o produktach, jak i funkcjonowaniu rynku kapitałowego. To niezwykle ważne, bo dzisiaj klienci są już dobrze wyedukowani i wymagają od sprzedających fundusze inwestycyjne profesjonalnej, aktualnej wiedzy. Zresztą F-Trust na swojej Platformie Funduszy prowadzi bardzo intensywną kampanię edukacyjną dla klientów.
 
Skontaktuj się z Anną Švarcová >
 
- Podsumujmy atuty współpracy osób sprzedających fundusze inwestycyjne z F-Trust.
- W prywatnym biznesie na koniec dnia ważne jest to, ile dzisiaj zarobiłeś. Dlatego na pierwszym miejscu wymienię rzetelność w rozliczeniach z osobami sprzedającymi fundusze inwestycyjne we współpracy z F-Trust oraz wysokie stawki płacone przez F-Trust. Drugi atut, to wygodne narzędzie, jakim jest Platforma Funduszy. Ona ma dla tej współpracy kapitalne znaczenie, bo ułatwia pracę, skraca czas poświęcany na sprawy administracyjne i tym samym pozwala skupić się na rozwoju własnego biznesu. I ten biznes stabilizuje.
 
 Osoby zajmujące się sprzedażą funduszy inwestycyjnych mogą się kontaktować z Anną Švarcová, dyrektorem rozwoju rynku F-Trust, dzwoniąc na numer telefonu 534 675 429.

TAGI:

F-Trust

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

↑ na górę