Analizy Online News: Rekordowe napływy
09.11.2017 | Anna Zalewska
Źródło: Shutterstock
Według wstępnych danych w październiku klienci wpłacili do funduszy detalicznych ponad +2,0 mld zł netto. To najwięcej od kwietnia 2015 roku

Po 10 miesiącach bilans sprzedaży funduszy detalicznych przekroczył już +14 mld zł. Do rekordowego w tym dziesięcioleciu 2013 roku brakuje już tylko nieco ponad 2 mld zł.
 

Świetne dane sprzedażowe osiągają jednak tylko wybrane firmy. W samym październiku za blisko połowę sprzedaży odpowiada PKO TFI, które do swoich funduszy detalicznych pozyskało ponad +0,8 mld zł (+3,5 mld zł od początku roku). W tym roku bardzo dobrze radzi sobie także Investors TFI, dla którego październik był najlepszym miesiącem w całej historii tej firmy. Klienci wpłacili do funduszy tego TFI blisko +350 mln zł, a od początku roku +2,3 mld zł. Na trzecim miejscu znalazło się Union Investment TFI z blisko +0,3 mld zł nowych środków. We wszystkich tych trzech firmach największym powodzeniem cieszyły się fundusze pieniężne. I to właśnie ten segment rynku odnotował najwyższy bilans sprzedaży (ponad +1,0 mld zł).  W PKO TFI dużą popularność osiągnął także jeden z funduszy akcji zagranicznych, dzięki czemu cały segment akcyjny zakończył miesiąc na plusie. Fundusze akcji polskich wciąż są w niełasce klientów.

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

/az

TAGI:

wartość i struktura aktywów

zobacz także

↑ na górę