Tar Heel Capital rusza z nowym funduszem - Pathfinder będzie budował globalne firmy technologiczne
11.10.2017 | Tar Heel Capital
Tar Heel Capital rusza z nowym funduszem – Tar Heel Capital Pathfinder. To rozwiązanie typu start-up studio, które kompleksowo wesprze innowacyjne i perspektywiczne przedsięwzięcia technologiczne będące na etapie seed i start-up

THC Pathfinder obiera sobie za cel budowanie biznesów od podstaw - poza pieniędzmi, dostarczy warstwę technologiczną oraz ekspercką wiedzę z kluczowych dla rozwoju startupów obszarów.

Pathfinder będzie inwestował w czterech formułach:
  • rozwój własnych pomysłów przez interdyscyplinarne zespoły projektowe tworzone na ich potrzeby;
  • dostarczanie doświadczonym przedsiębiorcom zespołów i gotowych rozwiązań technologicznych w zamian za udziały we wspieranym projekcie;
  • tworzenie nowych produktów na podstawie doświadczeń i wiedzy firm, które zostaną wspólnikami w tworzonym biznesie;
  • restrukturyzacja (ang. Pivot) funkcjonujących projektów poprzez dostarczenie zespołu w celu zmiany produktu, modelu biznesowego lub technologii.

Start-up studio jest obecnie uważane za najbardziej perspektywiczną część rynku venture capital, za którą przemawiają wyraźnie wyższe stopy zwrotu. W przypadku THC Pathfinder ma ono charakter globalny – fundusz posiada biura w Polsce, Niemczech, Izraelu i Mołdawii.

- Nieustannie rozglądamy się za pomysłami z potencjałem na zaistnienie w szeroko rozumianej branży internetowej. Chcemy także doprowadzić do tego, że młode i innowacyjne przedsiębiorstwa same będą się z nami kontaktować – z naszym doświadczeniem możemy być dla nich wartościowym partnerem, który pomoże im zaistnieć nie tylko na rynku lokalnym, ale i globalnym - mówi Radosław Czyrko, jeden z zarządzających funduszu.

Wśród spółek znajdujących się w portfolio THC Pathfinder znajdziemy znajdziemy kilkanaście różnych projektów, generujących już w początkowej fazie kilkadziesiąt milionów złotych przychodów.

Poza THC Pathfinder, zespół Tar Heel Capital zarządza dwoma innymi funduszami: THC Private Equity oraz THC Globalnej Innowacji FIZ. Pierwszy z nich to fundusz typu PE, który w swojej blisko 20-letniej historii inwestował w takie podmioty jak Radpol, FAM, czy LiveChat Software. Z kolei Tar Heel Capital Globalnej Innowacji FIZ to fundusz absolutnej stopy zwrotu, inwestujący w innowacyjne spółki o globalnym zasięgu, które dzięki przewadze technologicznej staną się liderami rynków, na których działają. Wszystkie fundusze mają charakter zamkniętej dystrybucji, przeznaczonej dla wąskiego grona inwestorów. 

TAGI:

produktyRadosław CzyrkoTar Heel CapitalTar Heel Capital Pathfinder

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

13.07.2018
↑ na górę