Franklin Templeton uruchamia plan systematycznego inwestowania
14.09.2017 | Franklin Templeton
Produkt umożliwia systematyczne oszczędzanie w oparciu o fundusze inwestycyjne. Oferta obejmuje plany pięcioletni, dziesięcioletni lub piętnastoletni

Z dniem 14 września br. ruszył długo zapowiadany Plan Systematycznego Inwestowania (PSI) Franklin Templeton. Produkt ma zapewnić inwestorom w Polsce możliwość inwestowania co miesiąc stałych kwot, w lokalnej walucie, w jeden lub kilka subfunduszy zarejestrowanych i dostępnych na rynku w ramach funduszy parasolowych Franklin Templeton Investment Funds (FTIF)3 i Franklin Templeton Fundusz Inwestycyjny Otwarty (FTIO). Minimalna kwota wpłaty to 300 zł.
 
W przypadku PSI inwestor może wybrać plan pięcioletni, dziesięcioletni lub piętnastoletni, w zależności od indywidualnych preferencji. Opłaty z tytułu nabycia jednostek uczestnictwa w ramach PSI pobierane są w chwili uruchomienia planu wraz z pierwszą wpłatą i są opłatami jednorazowymi. Plany mogą być uruchamiane także na rzecz osób niepełnoletnich.
 
Inwestorzy funduszy parasolowych FTIF dostępnych w ramach PSI, są także objęci uruchomioną w lutym usługą związaną z deklaracjami podatkowymi, która ma dodatkowo ułatwić polskim klientom korzystanie z produktów inwestycyjnych.
 
 
 

TAGI:

Franklin Templetonoszczędzanieprodukty

Bądź na bieżąco

Dołącz do 15 000 inwestorów, którzy prosto na maila otrzymują powiadomienia o nowych artykułach, wynikach inwestycyjnych oraz ważnych wydarzeniach rynkowych.

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę