Aegon na drodze do własnego TFI
14.09.2017 | Zespół Analiz Online
Aegon TFI zostało oficjalnie zarejestrowaną spółką. Obecnie trwają prace nad złożeniem wniosku licencyjnego do KNF – dowiedział się „Parkiet”

W zarządzie spółki zasiadają Monika Woźniak-Wołek (prezes), która od kilku miesięcy jest dyrektorem rozwoju biznesu w Aegon Polska oraz Tomasz Majewski, w Aegonie dopiero od sierpnia, wcześniej w Amundi.
 
Pracujemy nad wnioskiem licencyjnym do Komisji Nadzoru Finansowego. Liczymy, że uda się go złożyć w ciągu najbliższych tygodni – powiedział „Parkietowi” Marcin Pawelec, rzecznik Aegona. – Chcemy rozszerzyć ofertę inwestycyjną Aegon i dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnej spółki – zapewnia Pawelec, jednak bez ujawniania szczegółów odnośnie do oferty produktowej nowego podmiotu.
 
Aegon ma obecnie w grupie swoje Powszechne Towarzystwo Emerytalne, którego OFE zarządza aktywami wartymi 7,3 mld zł. Wraz z wejściem w życie projektu zmian systemu emerytalnego, PTE zostałoby przekształcone w TFI, a OFE w fundusz opakowany w IKZE, do którego trafiłoby 75% obecnych środków. Od czerwca spółką zarządza Ludmiła Falak-Cyniak, wcześniej związana z Amundi TFI. 

TAGI:

Aegon TFIzmiany we władzach, akcjonariat

zobacz także

Copyright © Analizy Online S.A. 2018

↑ na górę