GetBack ma umowę z Trigon TFI, chce przyspieszyć zakupy portfeli wierzytelności
10.08.2017 | ISBnews
GetBack zawarł umowę obsługi na wyłączność portfeli wierzytelności funduszy sekurytyzacyjnych zarządzanych przez Trigon TFI. GetBack może też zwiększyć dynamikę zakupów portfeli wierzytelności, w tym również w Rumunii, poinformował ISBnews prezes Konrad Kąkolewski.

- Cieszymy się, że kolejne po Altus TFI S.A. towarzystwo funduszy inwestycyjnych nam zaufało. W obu przypadkach umowy ramowe przewidują współpracę poprzez powierzenie naszej spółce obsługi na wyłączność portfeli wierzytelności funduszy sekurytyzacyjnych zarządzanych przez te towarzystwa – powiedział Kąkolewski w rozmowie z ISBnews. Dodał, że spółka jest otwarta na współpracę na wyłączność również z innymi TFI.

Prezes ocenił, że umowa jest efektem realizacji strategii GetBack, która ma przełożyć się na wzrost przychodów. Zadeklarował też, że dzięki IPO i programowi emisji obligacji spółka ma środki, dzięki którym może zwiększyć tempo, w jakim nabywa wierzytelności, w tym zagranicznych.

- Myślę, że w kolejnych miesiącach jesteśmy w stanie nie tylko utrzymać dotychczasową dynamikę zakupów, ale także ją zwiększyć. Pierwsza połowa tego roku przyniosła znaczny wzrost wartości portfeli wierzytelności nabytych przez GetBack w imieniu funduszy własnych oraz zewnętrznych. Umowa z Trigon TFI S.A. jest dla nas wzmocnieniem w realizacji tych planów. Co więcej, intensywnie myślimy nad wzrostem inwestycji w portfele wierzytelności za granicą, w szczególności na rynku rumuńskim - poinformował Kąkolewski.

Niedawno GetBack poinformował o przejęciu za 207,6 mln zł spółki EGB Investments. Według Kąkolewskiego, to przejęcie powinno wzmocnić pozycję GetBack na rynku zarządzania wierzytelnościami.

- Do naszego zespołu dołączą kolejni eksperci z długoletnim doświadczeniem w branży, a także - co ważne - poszerzamy naszą bazę informacji o ponad 20-letnie doświadczenie EGB Investments w zarządzaniu wierzytelnościami w Polsce - podkreślił prezes.

Kąkolewski zadeklarował, że choć GetBack ma rozwijać się głównie organicznie, to nie wyklucza kolejnych akwizycji.

- Badamy cały czas rynek. Natomiast kluczowe dla nas jest to, aby potencjalne akwizycje dawały nam efekty synergii i pozytywnie wpływały na wzrost wartości naszego biznesu. To jest dla nas najważniejsze kryterium i będziemy ewentualnie poszukiwać takich podmiotów, które są w stanie wygenerować wartość dodaną – powiedział szef GetBack.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 r. konsorcjum funduszy private equity nabyło 100% akcji GetBack od podmiotu z grupy kapitałowej Idea Bank. Od 2017 r. spółka jest notowana na GPW.


TAGI:

fundusze sekurytyzacyjneGetbackTrigon TFI

Zapisz się na Newsletter

Co zyskujesz?

Powiadomienia o ważnych wydarzeniach i nowościach rynkowych, najnowsze
oceny i raporty oraz zawsze aktualną listę TOP5 funduszy inwestycyjnych.

zobacz także

13.07.2018
↑ na górę